Tutaj jesteś: Sukces » Felietony
21-08-2014 red.

Michał Borowik: Co artysta miał na myśli

Sztuka współczesna jest trudna do zdefiniowania. Jej różnorodność powoduje, że nie można z góry stwierdzić, co sztuką jest, a co nie. Jednak sukcesy Tate Modern czy sieci galerii Guggenheima pokazują, że sztukę współczesną mogą oglądać miliony widzów.

21-08-2014 Ernest Bodziuch

Ernest Bodziuch: My, długowieczni

Polacy żyją coraz dłużej. Dla nas to bardzo dobra informacja. Jednak zakład ubezpieczeń społecznych wcale nie jest z niej zadowolony.

21-08-2014 red.

W drodze

„Na wóz siadamy rankiem, każąc, choćby na zbity łeb, lecz gnać. I niewygody lekceważąc, wołamy: jazda, k... mać!". Tak jak w „wozie życia" Puszkina mógłby zacząć się dzień wyjazdu na urlop. Bądźmy więc w dobrym nastroju i dobrej myśli. Bo od nich zależy sukces naszej ekspedycji.

21-08-2014 Natalia Hatalska

Rosyjska ruletka

Jedzenie jabłek jako manifest polityczny, nowy serwis dla ludzi szukających romantycznych uniesień, powstańcze selfie i emocje niczym na rollercoasterze. Piątka Natalii Hatalskiej nigdy nie jest nudna.

21-08-2014 Marcin Szczelina

Marcin Szczelina: Romans z ulicy mainstreamem

Niegdyś związane z undergroundem i kontrkulturą, dziś stają się pełnoprawną częścią sztuki współczesnej. Nielegalne dzieła na murach są dziś przenoszone do sterylnych wnętrz galerii i kupowane za krocie przez kolekcjonerów. Pytanie tylko, czy sztuka ulicy nie zatraci swego pazura.

26-06-2014 Ernest Bodziuch

Pieniądze to też towar

Tak samo jak jabłka, bułki czy kapusta. Problem w tym, że nie wiemy, ile za niego płacimy. Gdy idziemy do sklepu, wszystko jest jasne. Cena na półce pokazuje nam, ile coś kosztuje. Kredyt w banku też ma swoją cenę. Tylko ta cena trochę inaczej się nazywa.

26-06-2014 Natalia Hatalska

Natalia Hatalska: Będzie się działo

Na szczęście nie samym pasztetem człowiek żyje. Są jeszcze akcje, reklamy i wydarzenia, które przywracają wiarę w kreatywność człowieka. I o tym właśnie jest piątka Natalii Hatalskiej.

26-06-2014

La Grande Bellezza

Miasto kruche jak porcelana, gdzie arcydzieła architektury, delikatne pałace, wysmukłe wieże stoją wprost na wodach laguny, Przeżywa kolejny najazd. Tym razem architektów z całego świata za sprawą Biennale Architektury. To tylko jedna z wielu fal turystów, które stale podmywają Wenecję.

26-06-2014 red.

Dariusz Michał Malinowski: Podatkowe chałupnictwo

Zawód doradcy podatkowego w ramach ułatwiania dostępu do niektórych zawodów regulowanych został poddany tzw. deregulacji. Jak to więc często dzieje się w naszym kraju: jeżeli coś rozwija się w pożądanym kierunku, należy to czym prędzej zmienić.

26-06-2014 red.

Długa lista pytań o liderów

W jakim stopniu kryzys podważył zaufanie do kompetencji menedżerów? Czy sposób zarządzania, który był efektywny w ostatnich latach, dobiegł końca? Jak oceniani są członkowie zarządów i rad nadzorczych polskich firm?

1 2 3 4 5
Następna
common