Tutaj jesteś: Sukces » Felietony
23-10-2014 Marcin Piasecki

Marcin Piasecki: Dlaczego się ukrywają

Z jakiego powodu część najbogatszych polskich przedsiębiorców bardzo dba o to, żeby ich wizerunku nie rozpowszechniały gazety, a tym bardziej media elektroniczne?

23-10-2014 Marcin Szczelina

Efekt domina

Cudze chwalicie, swego nie znacie. W poszukiwaniu dużych inwestycji budowlanych, ciekawych zabytków czy niesamowitej architektury nie trzeba już wyjeżdżać za granicę. Ostatnich kilkanaście miesięcy to wysyp architektonicznych inwestycji w Polsce. Napływ funduszy europejskich sprawił, że przeżywamy boom budowlany. Oto nasz ranking.

23-10-2014 Tomasz Deptuła

Tomasz Deptuła: (Nie) tylko dla Indian

Dla laika wygląda to jak bieganie po boisku z siatką na motyle. wielcy producenci sprzętu dostrzegli już jednak szansę na krociowe zyski, a sponsorzy – nowy sposób promocji. Tymczasem dla milionów ludzi to zabawa inna niż wszystkie.

23-10-2014

Jak inwestować w kobiety

Aż 44 proc. firm na świecie w ostatnich czterech latach wprowadziło zmiany wspomagające rozwój zawodowy kobiet. Jednak w prawie jednej czwartej firm kobiety zajmujące stanowiska kierownicze zrezygnowały z pracy.

23-10-2014 Ernest Bodziuch

Bodziuch: Zapracowani

Mało kto pracuje w Europie dłużej niż Polacy. Wyprzedzają nas tylko Grecy. Ale do sejmu 
trafił projekt zmian w prawie umożliwiający 
pracę sześć dni w tygodniu. Dobrze czy źle?

23-10-2014 Natalia Hatalska

Natalia Hatalska: Nowy wymiar wszystkiego

Organizatorzy wielkich akcji, działając w dobrej wierze, osiągają czasem skrajnie różne efekty. Od kampanii, która przywraca wolę walki i budzi nadzieję, po wydarzenie, które wywołuje szok i niesmak. Oto piątka Natalii Hatalskiej.

18-09-2014 Marcin Piasecki

Biznesowe krzyżówki

Napięcie, dramatyzm, zwroty akcji. Kreatywność, emocje i pieniądze. Determinacja, praca ponad siły, ryzyko, fart, improwizacja.

18-09-2014 Natalia Hatalska

Kubeł zimnej wody

Działo się! pies–pająk zdeklasował spidermana, zafundowaliśmy sobie zbiorowy zimny prysznic. I tylko pani w czerwonej sukience po staremu wypina się na cały świat. Oto piątka Natalii Hatalskiej.

18-09-2014 Ernest Bodziuch

Deficyt bezrobotnych

W Wałbrzychu zabrakło bezrobotnych. I wbrew pozorom nie jest to początek dowcipu. Tam naprawdę zabrakło chętnych do podjęcia pracy. Widać więc, jak różne są oczekiwania pracowników i pracodawców.

21-08-2014 red.

Iwona Georgijew: Biznesmen pod lupą

Blisko 90 proc. polskich menedżerów uważa, że przewodzenie zmianom oraz osiąganie zamierzonych celów finansowych to najważniejsze kompetencje przywódcze.

common