Tutaj jesteś: Sukces » Felietony
22-01-2015 Marcin Piasecki

Zabieganie

Wcześniej nie przychodziło mi to do głowy. „Wcześniej" w tym przypadku oznacza czas przed poruszającą rozmową z Danielem Lewczukiem, biznesmenem prowadzącym firmę zajmującą się rekrutacją na najwyższe stanowiska menedżerskie.

18-12-2014 Marcin Szczelina

Szczęśliwa 10

Powstałe w naszym kraju projekty mają szansę zapisać się na dłużej w historii polskiej architektury i powalczyć o nagrodę dla najlepszego budynku w Europie. Oto dowody.

18-12-2014 Natalia Hatalska

Życie poza systemem

Kampania tylko dla wybranych. Człowiek, którego trudno naśladować. Produkt, który nie jest tym, na co wygląda. Poza kulturą masową też istnieje życie. A dowodów na to dostarcza piątka Natalii Hatalskiej.

18-12-2014 Halina Frańczak

Świąteczne rekordy

Polska znów stała się zieloną wyspą na mapie Europy. Jesteśmy jedynym krajem, w którym budżety świąteczne w 2014 r. były wyższe niż faktyczne wydatki na Boże Narodzenie rok wcześniej.

18-12-2014 Ernest Bodziuch

Odrobina luksusu

Choć do mieszkańców zachodniej Europy sporo nam jeszcze brakuje, stajemy się coraz bogatsi. Według piątego już raportu KPMG w Polsce mieszka prawie 880 tys. osób zamożnych. Co ciekawe, ci, którzy mają pieniądze, wydają je bardzo rozsądnie.

20-11-2014 Natalia Hatalska

Natalia Hatalska: Ja, czyli kto?

Kriosen jako nadzieja na lepsze przyszłe życie. Robot w roli doradcy i asystenta. Własna tożsamość, którą wystawiamy na pośmiewisko. I trudny sprawdzian z osobowości. Oto piątka Natalii Hatalskiej.

20-11-2014 Ernest Bodziuch

Kawa po polsku

Do tej pory znałem ją tylko po turecku, dziś znam też po polsku. Jednak nie mówię o parzeniu kawy, ale o zapisywaniu na paragonie. Polacy są sprytniejsi 
niż Turcy. Wymyślili coś, co pozwala kawę obłożyć niższym podatkiem – uzyskać optymalizację podatkową.

20-11-2014 Marcin Szczelina

Ornament to nie zbrodnia

Współczesna architektura boi się detali. Jednak Jurgen Mayer H., berliński stararchitekt, autor Metropol Parasol w Sewilli, tworzy budynki z ornamentem będącym motywem przewodnim struktury gmachu. Niedługo zrealizuje swój pierwszy projekt we Wrocławiu.

20-11-2014 Marcin Piasecki

Marcin Piasecki: Wizjoner pilnie poszukiwany

Porsche. Jedna z ikon światowej motoryzacji, legendarna marka i legendarne samochody. Niedawno wpadła mi w ręce wydana również w Polsce książka o historii rodu Porsche, przez długie lata właściciela firmy.

20-11-2014 Michał Borowik

One mają wpływ

Audyt rynku sztuki w Londynie pokazał w 2012 r., że na 100 artystów, których prace osiągnęły najwyższe ceny w domach aukcyjnych, nie było ani jednej artystki. Co więcej, tylko 8 proc. sztuki prezentowanej w przestrzeni tego miasta to dzieła tworzone przez kobiety. Sytuacja zaczyna się zmieniać, i to nie tylko w Wielkiej Brytanii.

common