Tutaj jesteś: Sukces » Felietony
19-03-2015 Michał Borowik

Fotografowanie jest jak seks

Sztuka zawsze przysparzała wielu problemów. Szczególnie kontrowersyjny okazuje się podział na to, co jest dziełem w pełnym tego słowa znaczeniu, i na to, co nie jest warte uwagi. Dziś pojawia się jeszcze inna kwestia: jaki wpływ na tradycyjne rozumienie sztuki ma fotografia.

19-03-2015 Ernest Bodziuch

Tanie bankowanie

Ja z bankami raczej mam pozytywne doświadczenia. Jest jednak kilka takich, które nie poprawiają wizerunku całego sektora. Które to banki – nie napiszę. Stać je na droższych prawników. Napiszę za to o tym, które bankowe praktyki irytują nas najbardziej.

14-03-2015 Natalia Hatalska

W zgodzie z samym sobą

Kampania, dzięki której może dostrzeżemy cierpienie innych. Szaleniec, który wierzy w życie pozawirtualne. I puste slogany, które coraz mniej bawią. Oto najnowsza piątka Natalii Hatalskiej.

22-02-2015 Michał Borowik

Muzea w czasach selfie

Globalne zjawisko art selfie przenika już do świata sztuki, popularyzując ją w popkulturze. Tendencja do robienia sobie zdjęć na tle obrazów i rzeźb jest efektem masowej turystyki i przeżywa właśnie swój szczyt.

19-02-2015 Michał Borowik

Dzieło, kolekcja i kolekcjoner

Nadprodukcja dzieł sztuki jest ewidentnym problemem współczesnej kultury. 
Dotyczy tak samo filmów, literatury, teatru, jak i muzyki.

19-02-2015 Marcin Piasecki

Biznes na disco

Siedziba tej firmy nie budziła szczególnego zaufania. Średnio zadbany barak w jednej z podwarszawskich miejscowości, jaskrawy szyld na zewnątrz, właściciel w białych skarpetkach oraz dyrektor artystyczny o widocznych śladach alkoholowo-papierosowego zmęczenia na twarzy.

19-02-2015 Ernest Bodziuch

Windykator, twój przyjaciel

Kiedyś windykacja kojarzyła się z trzema smutnymi panami wyposażonymi w kije bejsbolowe. Dziś firmy prześcigają się w tym, kto lepiej traktuje swoich klientów.

22-01-2015 Ernest Bodziuch

Rozmowy kontrolowane

Poprzedni rok dowiódł, że szpiegiem może być każdy. Nawet kelner. Kiedyś gadżety służące inwigilacji kojarzyły się tylko ze służbami specjalnymi lub filmami szpiegowskimi. Dziś cały naród nagrywa. Polacy wręcz rzucili się na urządzenia szpiegujące.

22-01-2015 Natalia Hatalska

Kobiety rządzą

Zero przemocy wobec dziewczyn, trend pokazujący siłę kobiet, gwiazdy stand-upów w spódnicy. w W tym miesiącu piątka Hatalskiej jest feministyczna.

22-01-2015 Marcin Szczelina

Szczelina: To będzie rok

Ostatnie lata w Polsce były architektonicznym odrodzeniem. Architektura ma się coraz lepiej, a nasze budynki wzbudzają zainteresowanie zagranicznej prasy i krytyków architektury. 2015 r. przyniesie zakończenie trzech spektakularnych inwestycji w centrach: Wrocławia, Torunia i Katowic.

common