Tutaj jesteś: Sukces » Działam
22-09-2016 Aleksandra Zborowska

Kultura pieniądza: crowdfunding dla sztuki

Niemal 400 tys. zł zebrane na budowę największego w Polsce pomnika AK, ponad 280 tys. na reaktywację pisma komputerowego czy prawie 50 tys. – na film „Łowcy miodu”, który dostał nominację do prestiżowych nagród Panda Awards, czyli „zielonych Oscarów”. To tylko kilka dowodów na to, że crowdfunding sprawdza się też w kulturze.

22-09-2016 Edyta Bąk

Usiądź przy mnie

Jego talent docenili Francuzi. Jeszcze gdy studiował, hojnie fundowali mu stypendia. Dzisiaj Paweł Grobelny z chęcią projektuje niebanalne rozwiązania, nie tylko nad Sekwaną. Udowadnia, że prostota może być zaskakująca. Ot, taka ławka. Nie musi krzyczeć, aby zwrócić uwagę odbiorcy.

22-09-2016 Magda Kuszewska

Chcę być zapamiętany

Trafił właśnie na listę 100 najwybitniejszych koszykarzy NBA. Ale Skrzywdzi go ten, kto powie, że jest tylko i aż jedynym polskim graczem w najlepszej światowej lidze. Bo Marcin Gortat prowadzi również szeroką działalność charytatywną, inwestuje w nieruchomości, ma restaurację i otwiera sieć barów. Przed państwem Leonardo da Vinci XXI w.

22-09-2016 Magda Dubrawska

Testosteron w akcji

Prawdziwie męski biznes rodzi się z… męskiej potrzeby. Jak w nią trafić? – Bardzo łatwo, wystarczy realizować swoje pasje oraz produkować rzeczy niepowtarzalne, opowiadające intrygującą historię – przekonują ci, którzy tworzą ten rynek. Na pytanie, po co to robią, odpowiadają: chodzi o znalezienie swojego miejsca na ziemi. Pieniądze (niemałe) są tylko miłym dodatkiem.

22-09-2016 Magdalena Dubrawska

Dziewczyny z klawiaturą

Świat IT przez wiele lat zarezerwowany był dla mężczyzn. Kobiety nie tyle były niechciane. Raczej same nie chciały go odwiedzać. Dziś jest inaczej, dziewczyny uwierzyły w siebie i bez pardonu wkroczyły w informatyczną rzeczywistość.

22-09-2016 Karolina Kowalska, Paulina Nowosielska

Poligon doświadczalny

O ile jeszcze dekadę temu na staż szli tylko najambitniejsi, o tyle dziś kandydaci na pracowników wiedzą, że bez praktyk w prestiżowym miejscu nie ma dobrego CV.

22-09-2016 Cezary Szymanek

Edytorial

18-08-2016 Magda Dubrawska

Biznesmeni w gumowcach

Są młodzi i wykształceni, planują, inwestują, zarabiają. Do pracy nie wkładają białych koszul z kołnierzykiem, nie noszą czarnych teczek. I zdarza im się ubrudzić ręce. Mimo to są biznesmenami. Bo rolnictwo to biznes jak każdy inny.

18-08-2016 Barbara Acher–Chanda

Diamenty z importu

Są młodzi, zdolni, pełni pomysłów – emigranci i obcokrajowcy z paszportami bloku wschodniego. Zamiast do Londynu czy Berlina przyjeżdżają nad Wisłę, żeby kłaść tu podwaliny pod swój sukces.

18-08-2016 Anna Tomiak

Na początku był wieloryb

Robert Majkut. Mówią o nim: polski Philip Starck. A on otwarcie przyznaje – designu nigdy nie studiowałem. Nazywa siebie skromnie panem od rysunków. Choć wie, jak urządzić przestrzeń, która ma zarabiać pieniądze. Potrafi tak zaprojektować kina, banki i sklepy, by ich klienci płacili za towary czy usługi więcej, niż naprawdę są warte.

common