Tutaj jesteś: Sukces » Działam
20-10-2016

Natalia Sadowska: Zagrywka taktyczna

Pierwsza Polka w historii, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w warcabach stupolowych.

20-10-2016 Magdalena Gryglewicz

Po co zajmować się sztuką?

– Sztuka rejestruje historię, przemiany, rewolucje. Konfrontuje się z filozofią, poglądami politycznymi, nauką, religią. Żadnej sfery naszego życia nie pozostawia bez komentarza. Sztuka dawna to klucz do zrozumienia przeszłości, sztuka współczesna to zwierciadło teraźniejszości – mówi Ania Muszyńska, założycielka i prezes Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej.

20-10-2016 Magda Dubrawska

WSPAniały biznes

Najpierw solny peeling z rozmarynem i pietruszką, później masaż miodem lub ręcznie wyrabianą gorzką czekoladą. Na trawie, pomoście z widokiem na jezioro... Dziś w Polsce działa ponad tysiąc obiektów świadczących usługi spa i wellness, co daje nam 20. miejsce na liście najbardziej rozwiniętych rynków tego typu na świecie. Konkurencja nabiera tempa, a pretendentów do miana najlepszego przybywa.

20-10-2016 Olga Wiechnik

Ile warte są oczy psa

„WIN: WIN”, charytatywna wystawa psich portretów autorstwa Michała Torzeckiego nie mogła się nie udać. Adoptujesz psa – dostajesz w prezencie obraz. Kupujesz obraz – pieniądze zasilają budżet schroniska. Tak czy inaczej, psy wygrywają. „To nie jest zaproszenie na wernisaż. To zaproszenie do naprawiania świata. To nie jest aukcja. To jest idea”, mówił o wystawie Paweł Potoroczyn, do niedawna Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Nam Michał Torzecki opowiada, jak odnieść sukces w działalności charytatywnej i dlaczego portretowanie zwierząt jest ciekawsze od malowania ludzi.

20-10-2016 Magda Dubrawska

Naprawdę dobry biznes

Ciężko ich powstrzymać, bo doskonale czują ducha czasu i… potrzeby innych ludzi. Jednak młodzi startupowcy nie tylko czują, ale i wiedzą więcej. Tworząc własny biznes, naprawiają świat. Pokazują, że zysk nie wyklucza odpowiedzialności społecznej.

20-10-2016 Barbara Acher-Chanda

Tak hartowała się stal

Kiedy wydawało się, że świat już zupełnie o nich zapomniał, wracają do łask, by z pomocą ognia i narzędzi odkrywać piękno ukryte w twardej materii metalu. Kowale, współcześni artyści do zadań specjalnych.

20-10-2016 Olga Wiechnik

Źródło życia okiem inżyniera

Najlepszy młody kardiochirurg Europy pracuje we Wrocławiu. Tomasz Płonek wygrał międzynarodowy konkurs. Jury Europejskiego Towarzystwa Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej doceniło jego badania, w których na człowieka patrzy jak inżynier na drapacz chmur. I jest w tym bardzo humanistyczny.

20-10-2016 Paulina Nowosielska

Selfie: Anna Jagodzińska

W modelingu nikt mnie nie rozpieszczał. Musiałam radzić sobie sama i... dawałam radę. Dlatego nie rozumiem, gdy ktoś mówi, że coś go przerasta - opowiada Anna Jagodzińska, światowej sławy polska top modelka. Pracowała dla największych domów mody, niedawno postanowiła zostać również bizneswoman. Stworzyła restaurację Think Love Juices & Vegan Foods. - To nie chwilowy kaprys celebrytki. Zainwestowałam pieniądze, na które sama zapracowałam.

22-09-2016 Magdalena Kuszewska

Pani Dyrektor się uczy

Gaszenie pożarów, czyli czynnik ludzki. To w kierowaniu teatrem jest najtrudniejsze – przekonuje Beata Kawka, aktorka, reżyserka i producentka dubbingu, od niedawna dyrektor artystyczna Teatru Miejskiego w Lesznie. Tworzy go od podstaw, bo to pierwszy taki pomysł w kraju od 40 lat.

22-09-2016 Karolina Kowalska

Joanna Bochniarz - Kobieta odbudowana

Taka jestem. Prawnik, obecnie zarządza Centrum Innowacyjnej Edukacji.

common