Tutaj jesteś: Sukces » Ludzie
21-06-2017

Zmiana pokoleń, czyli jak o sukcesie myślą młodzi Polacy

Do 2025 roku 75% pracowników na świecie będą stanowili przedstawiciele millenialsów (Raport EY 2015). Pewni siebie i swoich kompetencji, dobrze wykształceni i mający duże oczekiwania.

03-10-2014 red.

Krwawy chrzest bojowy

Kościuszkowcy walczyli pod Lenino z najwyższym poświęceniem, ale Niemcy zdołali im zadać ciężkie straty i po dwóch dniach wycofano ich z frontu. Dlaczego zatem przez pół wieku fetowano to wydarzenie jako wielki sukces Wojska Polskiego?

18-07-2013 Jędrzej Bielecki

Sylvie waleczna

Jest pierwszą kobietą, która została redaktor naczelną „Le Monde". Jak mało kto zna francuskie media, ale była również przy narodzinach wolnej prasy w Polsce. – Pamiętam Władysława Frasyniuka, Adama Michnika, no i msze ks. Popiełuszki – opowiada Sylvie Kauffmann.

18-07-2013 Paulina Nowosielska

Biznes mam we krwi

Na początku i na końcu każdego biznesu jest człowiek, stąd moje zaangażowanie w tę stronę prowadzenia przedsiębiorstwa. W rodzinnej firmie uzupełniamy się z bratem, on zajmuje się twardym biznesem, ja jego ludzką stroną – mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska, spadkobierczyni największej polskiej fortuny biznesowej.

18-07-2013 Barbara Hollender

Nie, nie żałuję

Nie boi się wyzywających ról. Jak ognia unika rozmów o swojej prywatności. Jedno jest pewne: Film, w którym zagra, jest skazany na sukces. Nam Holly Hunter opowiedziała m.in. o swoich kontrowersyjnych wyborach.

20-06-2013 red.

Gwiazda rocka trzyma kasę

Zawsze na świeczniku i zawsze pod prąd. Jest pierwszą kobietą, która zasiadła za sterami Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ale dla Christine Lagarde to wciąż za mało.

20-06-2013 Jędrzej Bielecki

Vive la Pologne, Monsieur!

Francuzi zaczynają inaczej patrzeć na Polskę. Z podziwem, a może nawet z lekką nutą zazdrości – mówi „Sukcesowi” Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce.

20-06-2013 red.

Już się narozrabiałem

Nie jestem przystojny jak Justin Bieber i nie tańczę jak Justin Timberlake. Ale jestem na scenie dłużej od nich obu razem wziętych i nigdzie się nie wybieram – mówi w rozmowie z „Sukcesem” Jon Bon Jovi.

20-06-2013 Anna Maziuk

Fotografię zamieniłabym tylko na softball

O potrzebie świeżości w fotografii, o miłości do niej oraz o tym, jak nie udało się sfotografować Baracka Obamy tuż przed zaprzysiężeniem na prezydenta opowiada „Sukcesowi” Kathy Ryan, wieloletnia fotoedytorka „New York Times Magazine”.

20-06-2013 Paulina Nowosielska

Hokeista w białej rękawiczce

Zaraził się cztery lata temu. Dziś jest jednym z najlepszych polskich graczy. I ma misję: Walczy ze stereotypami, jakie narosły wokół golfa. – To nie jest sport tylko dla bogatych emerytów – przekonuje Mariusz Czerkawski.

Poprzednia
1 2 3 4 5
common