Tutaj jesteś: Sukces » Żyję
21-04-2016 Anna Tomiak

Wielkie możliwości pana Browna

Nie uznawał linii prostych, kątów ostrych i sztucznie wyglądających klombów. Za to potrafił przenieść wieś, by stworzyć piękny pejzaż. I zaprojektować jezioro, w którym zieleń przeglądała się jak w lustrze. Lancelot „Capability" Brown, najsłynniejszy 
angielski ogrodnik. 
Pozostawił po sobie ogrody, które zachwycają do dziś.

17-03-2016 Anna Tomiak

Czas liczony karatami

Z platyny, białego lub różowego złota, z szafirami, diamentami. Czas mierzony zegarkami wartymi majątek płynie inaczej. Szybkie spojrzenie na nadgarstek 
nie wystarczy, by docenić ich kunszt. 
Bo tu dzieła mistrzów jubilerstwa 
łączą się z osiągnięciami twórców 
technologii kosmicznych.

17-03-2016 
Anna 
Tomiak

Esencja smaku

Mniej znaczy więcej, powiedział kiedyś słynny architekt Ludwig Mies van der Rohe. Ta prosta wypowiedź to najlepsza definicja minimalizmu. Stylu, który wciąż jest dla nas wzorem. Tylko dlaczego niedoścignionym?

17-03-2016 

Marek 

Wieruszewski

Z duchem czasu

W historii 

Rolls–Royce'a roi się od fantomów, zjaw, dusz. Ghost i Wraith to modele bardziej nowoczesne, ale z charakteru marki nic nie tracą.

18-02-2016 Joanna Tańska

Reset biznesmena

Tu nie ma komórek, laptopów i pośpiechu. Za sobą zostawia się wszystko to, co stanowi codzienność życia na pełnych obrotach. Coraz więcej zapracowanych, wypalonych zawodowo menedżerów i przedsiębiorców poszukuje duchowego resetu. Odnajduje go w pustelniach, 
za klasztornymi murami. Odpoczynek w miejscach odciętych od świata pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych.

18-02-2016 Anna Tomiak

Polska? Wow!

Co najbardziej podoba się cudzoziemcom zwiedzającym nasz kraj? Żurek i polityczne dyskusje przy kawiarnianych stolikach, luksusowe lofty w zabytkowej przędzalni, Mostek Czarownic, pierniki, pałace, zamki, synagogi i cerkwie oraz pierogi 
– danie dla proletariatu.

18-02-2016 Edyta Borkowska

Fotografia na szczycie

Tomasz Gudzowaty, Natalia LL, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Miller – ich fotografie docenił świat. Do tej mocnej listy dołączają obecnie kolejne nazwiska. Zdjęcia zrobione przez Polaków pokazywane są w prestiżowych magazynach i dziennikach, w galeriach oraz na festiwalach. Wraz z popularnością rosną również ich honoraria i ceny prac.

18-02-2016 Marek Wieruszewski

Mini w wersji max

Stworzone dla młodych, niezależnych, chcących się wyróżniać. Ale już niekoniecznie dla tych, którzy chcieliby jeszcze upchnąć w nim fotelik dla dziecka. Po latach spece koncernu w końcu wpadli na to, że to też ważne. I stworzyli MINIgiganta.

21-01-2016 Stanisław Rajewski

Wyspa do wynajęcia

Urlop w pięciogwiazdkowym hotelu w jakimś pięknym miejscu na Ziemi. To wyobrażenie o idealnych wakacjach większości z nas. Jest jednak jeszcze lepszy sposób na odpoczynek – bez irytujących sąsiadów, w towarzystwie jedynie tych, na których nam zależy, z dyskretną obsługą tylko do naszej dyspozycji i niczym niezmąconym spokojem.

21-01-2016 Marek Wieruszewski

Olbrzym na diecie

Ostre linie nadwozia, 
dość duże szyby, wielki grill. To sprawia, że na pierwszy rzut oka można go pomylić z dużym kombi. Ale wystarczy znaleźć się bliżej, by zobaczyć, że to prawdziwy kolos – okrążenie go dwa razy załatwia dzienne zapotrzebowanie na ruch.

common