Tutaj jesteś: Sukces » Żyję
22-09-2016 Anna Tomiak

Z natury rzeczy

Kiedyś przegrywało z plastikami, ale dziś znów nas zachwyca. Naturalnym pięknem, zapachem, ciepłym kolorem, niepowtarzalną fakturą. Odkrywamy, że z drewna można wyczarować wszystko. Krawat, zegarek, nawet portfel. I każda rzecz jest inna, jedyna w swoim rodzaju.

22-09-2016 Marek Wieruszewski

Gorące kompakty

Hot hatche, czyli usportowione wersje popularnych kompaktów, to tania i praktyczna alternatywa dla aut stricte sportowych. Warto przyjrzeć się rynkowej ofercie, bo w cenie dużego auta rodzinnego można zafundować sobie osiągi zarezerwowane niegdyś dla marek takich jak Ferrari, Lamborghini czy Porsche.

23-08-2016

MdM się nie kończy, nabiera wiatru w żagle!

W ostatnich miesiącach można było zaobserwować spore ożywienie na rynku kredytów hipotecznych. Spowodowane było jedną prostą informacją – kończy się dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Informacją tyleż alarmującą, co wprost nieprawdziwą.

18-08-2016 Stanisław Rajewski

Produkt najdroższej potrzeby

Większość rzeczy kupujemy ze względu na ich funkcje – samochody, domy, pióra, papier toaletowy. Są jednak tacy, którzy decydują się na coś, co jest... bezużyteczne. Tylko dlatego że ich na to stać. Istnieje mnóstwo takich przedmiotów. Nasza lista zawiera te najbardziej niewiarygodne.

18-08-2016 Karolina Monkiewicz-Święcicka

Hipsterka na talerzu

Wyglądem przypominają asfalt. Smakują niesamowicie, bo zrobiono je ze zwęglonych łupin kokosa. Inne przywodzą na myśl piwo z preclami i kubańskie cygara. Kolejne są tylko dla dorosłych: szampanowe, z procentami, nawet mają bąbelki. Wyszukane, ale tak jakby od niechcenia. Desery i potrawy, które zmieniają jedzenie w doznanie artystyczne, niezależne, antysystemowe. Smacznego?

18-08-2016 Marek Wieruszewski

911 dla ubogich

Tak kiedyś mówiono o Porsche Boxster. Jasne – ci, którzy mieli świeżo w pamięci relatywnie małe 911 964, mogli się z niego podśmiewać. A czy dziś – poza nazwą – w 911 zostało jeszcze coś z dawnych lat?

18-08-2016

Luksusowo i kobieco!

6–7 czerwca przejdą do historii jako prawdziwe święto kobiecego golfa. W tych dniach na polu golfowym Mazury Golf & Country Club oraz w Hotelu SPA Dr Irena Eris odbył się jubileuszowy, międzynarodowy turniej golfowy Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup. To największy w Polsce i jeden z największych i najbardziej prestiżowych w Europie turniejów golfowych dla kobiet.

12-08-2016 Paulina Nowosielska

Kocham życie

Pokonać ocean samotnie, kajakiem. Przepłynąć go trasą tak niebezpieczną, że krew mrozi w żyłach (wody i wiatr na Północy są lodowate). Aleksander Doba 
rozpoczĄŁ swoją trzecią wyprawę transatlantycką i... przerwał ją niespodziewanie. – Gdy co jakiś czas patrzę w lustro, nie widzę szaleńca i samobójcy – tłumaczy podróżnik, 
który nie stracił nic ze swojego zapału. 
– Start honorowy już był, ostry trzeba 
tylko nieco przełożyć – mówi i zapowiada, 
że szybko wróci na ocean.

12-08-2016 Paulina Nowosielska

Post scriptum

Potężny żywioł i on. Skojarzenie nasuwa się samo: „Stary człowiek" Ernesta Hemingwaya. Zaraz, zaraz! Jaki stary? Aleksander Doba nie pasuje do stereotypu człowieka z jego metryką. A i nie o morze tu chodzi, tylko o Atlantyk. Ocean, który tym razem pokazał swoją siłę i zmusił kajakarza do przerwania wyprawy. Ale Olek chce znów spróbować. Na pytanie, czy dużo ryzykuje, odpowiada: Trzeba działać, 95 proc. ludzi umiera w łóżku, to po co się kłaść?

29-07-2016 Olga Wiechnik

Wyprawa na trawę

Przygoda nie kryje się tylko na Biegunie Południowym 
albo w amazońskiej dżungli. Nie trzeba pokonywać setek kilometrów, by kolekcjonować wrażenia na całe życie. Mikrowyprawy 
to sposób na maksymalne wykorzystanie wolnego czasu: nocleg w namiocie przymocowanym do skalnej ściany, spływ rzeką do pracy, nocna wyprawa do lasu. Przygoda czai się wszędzie.

common