Tutaj jesteś: Sukces » Żyję
17-11-2016 Edyta Bąk

O, choinka!

W  XIX w. obowiązkowo musiały być żywe i pachnące lasem. W  latach 60. ubiegłego stulecia świat zachwycał się już sztucznymi choinkami. Z czasem tradycyjną zieleń zastąpiły niemal wszystkie kolory, a same drzewka zaczęły świecić, wydzielać zapach, grać kolędy. Projektanci co roku szykują nowe propozycje, konkurencyjne dla tradycyjnych drzewek. Jeśli więc nie iglak, to co?

17-11-2016 Barbara Acher–Chanda

Liga prawdziwych dam i dżentelmenów

Ich znakiem rozpoznawczym jest nienaganny strój i staranne maniery, które wychodzą poza ramy formalnych spotkań. Klasę starają się zachować zarówno w pracy, w sklepie jak i na sali gimnastycznej – kim są współcześni polscy dżentelmeni i damy?

17-11-2016 Patrycja Socha

Dwa zdania i kropka

„Fraszka fraszkę napotkała i ze wstydu się schowała” – rzuca współczesna polska królowa tego gatunku Marlena Wilbik. Burza rudych włosów, promienny uśmiech. Spotykam się w  jednej z  warszawskich restauracji. Miejsce nie jest przypadkowe. Jak sama o sobie mówi, jest „wampirem społecznym”, więc do literackiego życia, jak tlenu, potrzebuje ludzi.

17-11-2016 Barbara Acher–Chanda

Klasę się ma a nie miewa

O fenomenie powrotu do społeczeństwa wyznawców klasycznych zasad, od mody po styl bycia i maniery, z Karolem Jachymkiem, kulturoznawcą ze School of Ideas Uniwersytetu SWPS.

17-11-2016 Marek Wieruszewski

Samochód, który prowadzi się sam

Złośliwi mówią, że grupa docelowa Mercedesa powoli wymiera. Nie przeszkadza to koncernowi ze Stuttgartu produkować autA, w których za kierownicą… można się zdrzemnąć.

20-10-2016

Jubileuszowy pokaz Tomasza Olejniczaka

4 października w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbył się jubileuszowy pokaz Tomasza Olejniczaka z okazji 5–lecia istnienia marki TOMAOTOMO.

20-10-2016 Anna Tomiak

Białe złoto (made in Poland)

Porcelana dotąd kojarzona z fabrykami, teraz pochodzi z maleńkich manufaktur. Odczarowują ją młodzi polscy artyści, którzy na nowo odkrywają jej piękno.

20-10-2016 Marek Wieruszewski

Skandynawski design w najlepszym wydaniu

Reprezentacyjny samochód, którego wnętrze nie wygląda jak pałacowa biblioteka? Nie ma co oglądać się na Niemców, bo Szwedzi mają najgorętszą premierę tego roku. Oto Volvo S90.

20-10-2016 Stanisław Rajewski

Luksusowa paka

Kiedy myślimy „więzienie”, wygoda i luksus nie są pierwszymi skojarzeniami. To miejsca utrzymywane z pieniędzy podatników. A ostatnią rzeczą, na której zależy podatnikowi, jest sponsorowanie luksusu przestępcom za kratami. Stąd w większości przypadków szczytem zbytku, na który mogą liczyć więźniowie, są ciepła woda w kranie, szczoteczka do zębów i dezodorant. Jednak nie wszystkie więzienia są takie jak w  kultowym polskim filmie „Symetria”. Oto 10 zakładów karnych na świecie, gdzie odsiadka jest nieraz bardziej komfortowa od życia na wolności.

22-09-2016 Stanisław Rajewski

Niedorzeczne możliwości

Zamożność zapewnia luksus, wpływy, ale… Pod adresem ludzi bogatych padają czasem oskarżenia o samolubność, nieodpowiedzialną konsumpcję i niezliczoną liczbę innych ciężkich grzechów. Bywa, że wymówki nie są bezpodstawne. Dzieje się tak wtedy, kiedy trudno znaleźć rozsądne uzasadnienie dla niektórych wydatków. Przygotowaliśmy listę tych najbardziej niedorzecznych.

Poprzednia
1 2 3 4 5
common