Tutaj jesteś: Sukces » Myślę
21-04-2016 Mariusz Janik

Myślenie ma przyszłość

Idee naukowe i filozoficzne mają tak wielką moc, 
że można je stosować w życiu codziennym – w domu, w pracy – by działać mądrzej i skuteczniej w świecie, 
który nas otacza. Problem w tym, że większość tych 
idei pozostaje nieznana – mówi Richard E. Nisbett, jeden z najbardziej cenionych psychologów na świecie. W swojej najnowszej książce „Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia" zdradza, jak wykorzystać wiedzę ekspertów i gdzie jej szukać.

21-04-2016 Marek Dragon

Zupa z kamienia

Aby firma mogła zaistnieć, ludzie muszą uwierzyć w jej możliwości i potencjał. Wiarygodność nie jest jednak zarezerwowana tylko dla przedsiębiorców z pozycją i doskonałymi kontaktami. 
Jest do zdobycia.

21-04-2016 Edyta Bąk

Biurowe wampiry

Na pierwszy rzut oka – kolega z pracy. Poświęca nam dużo uwagi. W zamian podziwiamy go za sukcesy zawodowe lub współczujemy osobistych porażek. I tak powoli wpadamy w sidła tego biurowego wampira, który wysysa z nas entuzjazm i energię do działania. 
Jak go rozpoznać i jak się przed nim bronić? Zanim będzie za późno...

17-03-2016 Magda Dubrawska

Czarna owca w białym kołnierzyku

Magda Dubrawska

17-03-2016 Grzegorz Kubera

Zaraz wybuchnę

Jedni potrafią prowadzić długie negocjacje, trzymając nerwy na wodzy. Inni mają krótki zapalnik – mówią, co im ślina na język przyniesie, i nie potrafią się hamować. Wybuchowy temperament potrafi nieźle namieszać. Tym bardziej gdy jego właściciel nie może już szukać usprawiedliwienia w metryce.

17-03-2016 Grzegorz Kubera

Sztuka zadawania pytań

Niby wszystko jest jasne: kto pyta, nie błądzi. Co jednak, jeśli nie potrafimy lub nie chcemy tego robić? Popełniamy błąd! Bo sztuka zadawania pytań jest cenną umiejętnością – zarówno dla szefa, jak i pracownika.

17-03-2016 Maja Lenartowicz

Przestań, już dość

Umiejętność zrezygnowania w odpowiednim momencie jest tak samo ważna jak wytrwałość w realizowaniu celu. A może nawet ważniejsza – przekonuje Alan B. Bernstein, 
światowej sławy amerykański 
psychoterapeuta i doradca zawodowy.

17-03-2016 Mariusz Janik

Chorzy na powerpointa

W ostatnich dekadach był symbolem korporacyjnego życia, teraz staje się ikoną nieproduktywnego banału. Jest też katalizatorem kłopotów, z jakimi muszą się borykać pracownicy korporacji. A wypalenie zawodowe, wybuchy agresji i bóle kręgosłupa to tylko skromna ich część.

18-02-2016 Katarzyna Kucewicz

Umarł slajd, niech żyje ołówek

Czy można zrobić dobrą prezentację bez popularnego programu komputerowego do obróbki slajdów? Można, a nawet trzeba. Bo sztampowe zdjęcia okraszone przewidywalnymi hasłami już dawno straciły siłę oddziaływania. Dziś w walce o uwagę słuchaczy skuteczniejsze są mazak i tablica.

18-02-2016 Marek Dragon

Popracuj nad nastawieniem

Czy istnieje coś skuteczniejszego niż inteligencja, doświadczenie i znajomości razem wzięte? Choć trudno to sobie wyobrazić, odpowiedź brzmi: tak. 
To nasze nastawienie. Potrafi dosłownie ściąć człowieka z nóg lub – przeciwnie – pomaga mu przenosić góry. I teraz rzecz najważniejsza: 
nad nastawieniem można (i trzeba) pracować.

common