Tutaj jesteś: Sukces » Myślę
22-09-2016 Alicja Skibińska

Witaj w świecie mono

Więcej, mocniej, szybciej. To świat wielozadaniowców, czyli korporacyjnych stachanowców. Czas pokazał, że ten styl życia i pracy wymusza błędy, dekoncentruje i pochłania mnóstwo czasu. Co więc w zamian? Monotasking. Nie tylko ze względu na efektywność. Pełna koncentracja na jednym zadaniu zwiększa bowiem szanse na pojawienie się stanu flow, czyli weny.

22-09-2016 Aleksandra Zborowska

Rok na gapę

Nie są uwiązani kredytami, pracą, dziećmi. Stojąc na życiowym rozdrożu, zadają sobie pytania, kim są, czego pragną. Mają na tyle odwagi, by spakować plecak i wyruszyć w drogę. Jedni podróżują po świecie, inni – w głąb siebie. Łapią oddech, zanim skoczą na głęboką wodę.

22-09-2016

Dyskretne przywództwo. Carlo Ancelotti

Zdobywając serca, inspirując umysły, wygrywając mecze.

22-09-2016 Katarzyna Kucewicz

Jak zostać zapamiętanym?

Popularny amerykański portal opublikował listę zasad zwiększających szansę na to, by zostać zapamiętanym. Ci, którzy potraktowali ją jak dekalog, popełnili błąd. – Nie zapominajmy o kontekście kulturowym. Bo to, co przejdzie w Ameryce, u nas może być uznane za faux pas. I z dobrego wrażenia nici – ostrzega coach Agnieszka Bochenek.

18-08-2016 Edyta Bąk

Życie zaczyna się po urlopie

Egzotyczna podróż, lokalne specjały, beztroska i zapierające dech w piersiach widoki. Poezja! A potem? Proza. W pracy dziesiątki zaległych spraw i setki nieprzeczytanych e–maili. Zderzenie z rzeczywistością po wakacjach bywa bolesne. Jak zamienić je w miękkie lądowanie?

18-08-2016 Bartosz Mszyca

Wszystko i nic

Ze smartfonem w jednej ręce i kubkiem kawy w drugiej biegniemy ze spotkania na spotkanie. Jednocześnie zamieszczamy komentarze na Facebooku, wrzucamy zdjęcia na Instagram. Po powrocie do biurka chcemy wysłać podsumowanie spotkania szefowi... i w tym momencie pojawia się pustka w głowie. Powód? Znów nie byliśmy dostatecznie skoncentrowani.

18-08-2016 Karolina Kowalska

W rękach kobiet

Konkret – to ich ulubione słowo. Nie dyskutujemy, ale robimy. Chwalimy nie siebie, lecz pracowników. Nie kolekcjonujemy orderów, ale też nie roztrząsamy porażek. Wyciągamy z nich wnioski na przyszłość i inspirację do działania. To kodeks Polek – liderek, najlepszych w swoich branżach.

18-08-2016 Mariusz Janik

Umarł rynek, niech żyje rynek

Nowinki przyspieszają proces rekrutacji. Zawsze jednak pojawia się pytanie, czy maszyna – szukając słów kluczy – nie pominie kogoś, kto okazałby się znakomitym kandydatem na dane stanowisko – zastanawia się Justyna Piesiewicz, prezes zarządu AICL Poland (Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekspertów Komunikacji i Przywództwa), organizacji doradczej z zakresu komunikacji, HR oraz zarządzania.

22-07-2016 Magdalena Kuszewska

Pacjent, więzień, biznesmen

– Jeśli chcesz, by ludzie wypłynęli na ocean, rozbudź w nich tęsknotę za bezkresem, a nie zaczynaj od budowania statku. Tymczasem w biznesie nikt nie zaczyna od tęsknoty – mówi coach Agnieszka Maruda–Sperczak, jedyna w Europie trenerka popularnej amerykańskiej metody Instant Influence, czyli błyskawicznej motywacji.

08-07-2016 Karolina Ewa Kowalska

Sukces to kwestia emocji

Pozwala zarządzać własnymi emocjami i odczytywać je u innych. Inteligencja emocjonalna zyskuje dziś na znaczeniu w świecie biznesu. Największe firmy to właśnie od jej stopnia uzależniają przyjęcie do pracy.

common