Tutaj jesteś: Sukces » Myślę
17-11-2016 Karolina Monkiewicz-Święcicka

Święta: sprawdzam

Ci, który wierzą romantycznym filmom i reklamom, już od listopada cieszą się na myśl o pachnącej choince i dniach spędzonych z bliskimi. Rzucają się w radosny szał gotowania i zakupów, niecierpliwie czekają na gości. Ale dla jednej trzeciej z nas Wigilia to koszmar. Na szczęście można to zmienić. Trzeba tylko odrobinę asertywności.

17-11-2016 Edyta Bąk

Nadchodzą introwertycy

Nie lubią publicznych wystąpień, niechętnie nawiązują relację z ludźmi i nie potrafią głośno mówić o swoich oczekiwaniach. Introwertycy przez lata nie wpisywali się w najmodniejsze teorie zarządzania. Ale wiele wskazuje na to, że właśnie nadchodzi ich czas. Rekruterzy zmęczeni postawą pokolenia Y coraz częściej szukają pracowników kompetentnych, ale niekoniecznie przebojowych.

17-11-2016 Kinga Kowalewska–Koziarska

Chcę podwyżkę

„Mamo, ja chcę słonia!” – w jednym ze sklepów słychać rozpaczliwy krzyk malca. „A ja chcę podwyżkę. Żadne z nas nie dostanie tego, czego chce” – odpowiedziała wściekła matka. „To ty weź podwyżkę, ja wezmę słonia, tak będzie sprawiedliwie” – stwierdziło dziecko. Najmłodsi zawsze mają proste rozwiązania problemów. To dorośli strasznie wszystko komplikują. Nawet najprostsze sprawy.

17-11-2016 Alicja Skibińska

Zmiana branży zmiana siebie

Praca w  dziedzinie związanej z naszym wykształceniem, przynosząca niezłe wynagrodzenie i satysfakcję to ideał… Rzeczywistość pokazuje jednak, że ponad połowie z  nas to się nie udaje. Wówczas pozostaje zmiana tożsamości zawodowej i ścieżki kariery. W  wielu przypadkach – decyzja najlepsza z możliwych.

17-11-2016 Katarzyna Długosz

Pytania na wagę pracy

Chociaż techniki rekrutacyjne osiągają dziś coraz większy stopień skomplikowania, największą trudność kandydatom sprawiają niezmiennie dwa zdania. Szablonowe i pozornie proste: „Opowiedz nam coś o sobie” i „Czemu chcesz u nas pracować?”. Dlaczego? Bo ujawniają wstydliwą prawdę o nas samych.

17-11-2016 Karolina Kowalska

Dziś sprawdzianu nie będzie

Największe światowe firmy odchodzą od ocen rocznych, bo odkryły, że skutecznie zabijają w ludziach chęci do pracy. Zastępują je rozmowami motywującymi.

20-10-2016 Katarzyna Kucewicz

Diagnoza: zaburzenie równowagi

Nie przenoś pracy do domu, a domu do pracy. Łatwo powiedzieć, dużo trudniej wykonać. Wmawiamy sobie, że winny jest pracodawca. Ale to tylko część prawdy, bo zwykle padamy ofiarami własnych błędów.

20-10-2016 Alicja Skibińska

Przekleństwo sukcesu

Dążymy do realizacji zamierzonych celów i osiągnięcia szeroko rozumianego sukcesu. Wydaje nam się, że zyskamy wówczas pewność siebie i szczęście. Jednak gdy upragniony sukces już nadejdzie, może… rozczarować, nie dając spełnienia. Czy urzeczywistnienie marzeń ma również ciemne strony?

20-10-2016 Karolina Monkiewicz-Święcicka

Czysta esencja

Czy przechodzi ci często przez myśl, że zawodowo rozmieniasz się na drobne? Przygniata cię ilość pracy, a jednocześnie nie wykorzystujesz w pełni swoich zdolności? Czy twój czas i twoje plany są zawłaszczane przez innych, przez co nie starcza go na to, co najistotniejsze dla ciebie? Miewasz pragnienie, by odgruzować swoje życie? Jeśli tak, zostań esencjonalistą.

20-10-2016 Edyta Bąk

Kontrakt czyli dylematy menedżera

W Stanach Zjednoczonych jest symbolem sukcesu i awansu zawodowego. W Polsce wciąż jeszcze wywołuje mieszane uczucia. Kontrakt menedżerski powstał, aby… zmotywować do pracy. Ale nie zawsze jest korzystny w jednakowym stopniu dla menedżera i firmy. Kiedy jest darem od losu, a kiedy lepiej postawić na umowę o pracę?

Poprzednia
1 2 3 4 5
common