Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

5. Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak, Polpharma, Kruszwica - 2,824 mld zł

Maciej Rudke 21-03-2013, ostatnia aktualizacja 21-03-2013 18:00
Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak
źródło: Sukces
Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak

Zanim Jerzy Starak, absolwent warszawskiej Akademii Rolniczej (dziś SGGW), wszedł w biznes farmaceutyczny, wyje­cha­ł w 1971 r., w wieku 25 lat, na prak­tykę do fabryki Nestlé w Anglii. Niedługo później przeniósł się do Włoch, gdzie pracował w firmie produkującej maszyny dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Na początku 
lat 80. wrócił do kraju i tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego założył firmę rolno-spożywczą – polonijny Comindex. Czasy były trudne, ale biznes się rozkręcił. Produkował i sprzedawał nieistniejące już na rynku soki Billy, cukierki Picollo i perfumy Currara.

Dzięki jego zaangażowaniu wiele przedsiębiorstw państwowych z branż rolno-spożywczej i farmaceutycznej zostało z powodzeniem sprywatyzowanych. Sam również korzystał ze swoich międzynarodowych kontaktów. Comindex wprowadzał na chłonny polski rynek zachodnie marki takie jak Bols czy Palmolive.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common