Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Biznesowy babel

red. 23-08-2012, ostatnia aktualizacja 23-08-2012 20:00
Akiko Miwa
autor:
źródło: Fotorzepa
Akiko Miwa
Virginie Little
autor:
źródło: Fotorzepa
Virginie Little
Gregoire Nitot
autor:
źródło: Fotorzepa
Gregoire Nitot

Coraz więcej cudzoziemców przyjeżdża do Polski, by tu spróbować szczęścia w interesach. Dlaczego zdecydowali się na taki krok? Co im się w Polsce najbardziej podoba, a co ich najbardziej drażni?

Kiedy przyjechał do Polski zimą 2006 r., był siarczysty mróz. Stał na sopockim molo i zastanawiał się, co właściwie robi w tym kraju. Gregoire Nitot, prezes firmy Sii zajmującej się usługami informatycznymi, wygląda tak, jak większość Polaków wyobraża sobie Francuza – uśmiechnięty brunet o ciemnych oczach. Wówczas jednak na zamarzniętym molo, nie było mu do śmiechu. – Naiwnością z mojej strony było sądzić, że otwarcie biznesu na rynku IT w obcym państwie, gdzie mało osób zna francuski, będzie proste. Miałem jednak 29 lat i ogromny zapał. Kiedy znajomi usłyszeli, że wyjeżdżam do Polski, by założyć biznes od zera, byli zszokowani. Bo jeszcze kilka lat temu większość Francuzów traktowała Polskę jak smutny i zimny kraj, w którym nie ma perspektyw dla przedsiębiorczego faceta z dobrym, paryskim dyplomem – opowiada.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common