Tutaj jesteś: Sukces » Felietony

Felietony

Edytorial

Cezary Szymanek 16-04-2015, ostatnia aktualizacja 16-04-2015 12:50
źródło: Waldemar Kompała

Ile nas, tyle znalazłoby się jego definicji. Zaczynając od suchego, niemal technicznego tłumaczenia, że to „pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia", poprzez „robienie zwykłych rzeczy w niezwykły sposób", a kończąc na „zyskaniu szacunku inteligentnych ludzi i uczuć dzieci".

Zamówiliśmy więc specjalne badania i zapytaliśmy Polaków, czym on dla nich jest. Najwięcej wskazało na szczęśliwą rodzinę. Drugi pod względem popularności wybór to dobre zdrowie. Podium zamknęło bycie dobrym, uczciwym człowiekiem. Ale padały też inne hasła: samorealizacja, wysoki status społeczny, posiadanie przyjaciół oraz pieniądze.

On jest wielowymiarowy. Potrafi być bardzo osobisty, taki mój. Ale jednocześnie może zaistnieć w naszym mniemaniu dopiero wtedy, gdy potwierdzi go otoczenie. Zwycięstwo w Rajdzie Dakar może być czymś równie ekscytującym jak patrzenie na wschód słońca nad morzem. Że nie można tego porównać? Można, bo on ma wiele twarzy. A zrozumienie tego sprawi, że może zaczniemy się z niego cieszyć. Tak szczerze, tak na co dzień. Że będziemy mieli jego własną definicję, a nie narzuconą przez innych. Że przestaniemy wstydzić się mówić, że „tak, osiągnęłam/osiągnąłem". Nie bez powodu pojawił się w tym momencie podział ze względu na płeć. Kobiety – jak wynika z naszych badań – częściej bowiem niż mężczyźni otwarcie przyznają, że go osiągnęły. Czas już na dobre odrzeć go z fałszywej czasami skromności, strachu przed tym, co powiedzą inni. Chwalmy się swoim, cieszmy się, gdy osiągają go inni. Tak po prostu.

My będziemy o nim pisać. O każdym jego wymiarze. O ludziach, którzy go osiągnęli. O tym, jak to zrobić i jak stworzyć sobie jego własną definicję. O tym, jak on działa, myśli i żyje. On(a), czyli sukces.

REDAKTOR NACZELNY

cezary.szymanek@sukcesmagazyn.pl

@cszymanek on twitter

Sukces
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common