Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Tytani w świecie gigantów

red. 22-05-2012, ostatnia aktualizacja 22-05-2012 00:00
Urszula Kuczyńska (z lewej) i Zuzanna Łazarewicz   z wydawnictwa DodoEditor.
autor:
źródło: Fotorzepa
Urszula Kuczyńska (z lewej) i Zuzanna Łazarewicz z wydawnictwa DodoEditor.
Agnieszka Kowalik-Urbaez,  wydawnictwo Claroscuro.
autor: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Agnieszka Kowalik-Urbaez, wydawnictwo Claroscuro.
Krystyna Bratkowska, wydawnictwo Nisza.
autor: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Krystyna Bratkowska, wydawnictwo Nisza.

Z małego wydawnictwa możesz żyć, kiedy nie masz dzieci, nie wyjeżdżasz na wakacje, nie kupujesz nowych ubrań i godzisz się na to, że nie możesz zrobić remontu – mówi Krystyna Bratkowska, założycielka jednoosobowego wydawnictwa Nisza. – Czytanie książek, projektowanie książek, wydawanie książek jest fascynujące. Ale to rynek dla ludzi o stalowych nerwach.

Podobne zdanie ma Zuzanna Łazarewicz, współwłaścicielka krakowskiej oficyny DodoEditor, którą prowadzą trzy osoby. Obie dodają, że postanowiły założyć własny biznes po to, by uniezależnić się od narzucających reguły gry korporacji. Bratkowska wcześniej związana była z branżą prasową, pracowała m.in. w Agorze. Łazarewicz skończyła studia projektowe, wykonywała zlecenia graficzne dla dużych wydawnictw oraz instytucji kulturalnych. Irytowało ją to, że nie może sama decydować o wyglądzie książek. Pracując dla kogoś, musiała opierać się na zdaniu niekompetentnych niekiedy osób, na przykład pracowników z działu finansów. Bratkowska miała dość pracy przy komercyjnych projektach, w które nie wierzyła. Chciała sama o sobie decydować. – Założyłam wydawnictwo, bo nie mogłam po raz kolejny dać się wtłoczyć w coś, co było nie moje. Nie chciałam robić rzeczy bez przekonania. Stwierdziłam, że zostało mi mało czasu w życiu, więc z tym koniec!

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common