Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Dlaczego wybór sali konferencyjnej jest tak ważny dla sukcesu eventu?

08-05-2017, ostatnia aktualizacja 08-05-2017 14:40

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w czym tkwi sukces spotkań biznesowych? Jakie elementy są kluczowe, a jakie mniej istotne? Czy wiesz, że o powodzeniu organizowanego przez Ciebie szkolenia lub prestiżowej konferencji w znacznej mierze decyduje sala, w której się one odbędą? I wreszcie najważniejsze pytanie: dlaczego wybór sali decyduje o sukcesie Twojego wydarzenia? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Przeczytaj uważnie!

Wybór właściwej sali konferencyjnej to pierwszy krok do sukcesu Twojego wydarzenia

O sukcesie organizowanego przez Ciebie szkolenia, konferencji, bądź jakiegokolwiek innego wydarzenia biznesowego, decydują nie tylko odpowiednio dobrani prelegenci, ale także miejsce, w którym się ono odbywa. Niektóre firmy decydują się na organizację tego typu wydarzeń na terenie własnej firmy. Zdecydowana większość nie ma jednak odpowiednich do tego warunków. Stąd pomysł na organizowanie konferencji lub szkolenia poza siedzibą. Istnieją specjalnie przeznaczone do tego sale do wynajęcia, oferujące ponadto bogate zaplecze techniczne i wyposażeniowe, które w głównej mierze decyduje o powodzeniu takiego rodzaju przedsięwzięć. Weźmy na przykład konieczność profesjonalnego nagłośnienia czy systemu multimedialnego. W większości przypadków wyposażenie to jest po prostu niezbędne.

Jakie są współczesne trendy spotkań biznesowych?

To, jak ważny jest wybór odpowiedniej sali szkoleniowej lub konferencyjnej, z całą pewnością potwierdzają współczesne trendy spotkań biznesowych.

Jeszcze do niedawna czynnikiem warunkującym wybór danego miejsca była atrakcyjna cena – mówi specjalista z firmy salerezerwacje.pl Obecnie organizatorzy szkoleń, konferencji, bankietów i innych spotkań biznesowych stawiają przede wszystkim na jakość świadczonych usług. Dużą popularnością cieszą się dzisiaj sale do wynajęcia w hotelach, głównie ze względu na możliwość połączenia danego wydarzenia z noclegiem. Na ostateczną decyzję wpływ ma również wysoki standard wyposażeniowy, jaki gwarantuje dana sala szkoleniowa. W grę wchodzi jeszcze profesjonalny serwis bankietowy, obsługa cateringowa, czy w ogóle zaplecze kulinarne hoteli.

Czym sala szkoleniowa lub konferencyjna może wyróżniać się na tle konkurencji?

Sala do wynajęcia z pewnością powinna wyróżniać się profesjonalnym zapleczem biznesowym. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednim sprzęcie audiowizualnym, a w tym o flipchartach, ekranach projekcyjnych, zestawach wideo, stałym łączu internetowym (zarówno przewodowym, jak i Wi-Fi), rzutnikach multimedialnych czy profesjonalnym nagłośnieniu z mikrofonami. Odpowiednio przygotowana sala konferencyjna czy szkoleniowa powinna posiadać klimatyzację oraz regulację świetlną. Organizatorzy spotkań biznesowych dużą uwagę zwracają również na ofertę kulinarną i jakość serwisu. Niezwykle istotne jest także dobrze przygotowane zaplecze parkingowe. Przewagą danego obiektu może być też z pewnością możliwość łączenia bądź dzielenia danej powierzchni w dowolnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnych potrzeb czy charakteru organizowanego spotkania. Sala szkoleniowa do wynajęcia, która posiada takie funkcje, pozwala między innymi na wyodrębnienie miejsc warsztatowych do pracy w mniejszych zespołach.

...
Poprzednia
1 2
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common