Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Budowa hali magazynowej – jak się do tego zabrać?

02-05-2017, ostatnia aktualizacja 02-05-2017 15:43

Wiele firm prędzej czy później staje przed problemem posiadania odpowiednio przystosowanej i dużej powierzchni magazynowej. Gdy okazuje się, że rozwiązania zastępcze – najem czy prowizoryczne konstrukcje nie spełniają oczekiwań pojawia się kwestia budowy hali z prawdziwego zdarzenia. Ale na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze rozwiązanie? Podpowiadamy!

Hale magazynowe – jakie są opcje?

Budowa magazynu to z pewnością poważna inwestycja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Jeśli jednak już wiemy, że odpowiednia przestrzeń do składowania materiałów czy produktów jest nam niezbędnie potrzebna, to warto dowiedzieć się, jakie rozwiązania są dziś dostępne na rynku.

Możliwości rozwiązania problemu braku powierzchni magazynowej jest kilka. Pierwszym z nich jest postawienie hali namiotowej z lekkich materiałów. Rozwiązanie takie sprawdzi się jednak tylko w przypadku nagłej potrzeby i krótkookresowego składowania. Jeśli nasza hala ma postać dłużej i dać gwarancję bezpieczeństwa to konieczne jest zainwestowanie w konstrukcję stalową lub murowaną. Oba te rozwiązania zapewniają bowiem możliwość całorocznej eksploatacji, a także gwarantują trwałość i bezpieczeństwo. Dodatkowo łatwo też część tego typu budynków przystosować do wykorzystania jako np. biura. – mówi Krzysztof Adamczyk, Dyrektor Handlowy Frisomat Sp. z o.o.

 

Hala stalowa czy murowana – która lepsza?

W zasadzie więc na dłuższą metę jedynymi rozwiązaniami dla firm potrzebujących powierzchni magazynowej na stałe jest postawienie na konstrukcję klasyczną – murowaną, lub nowocześniejszą – stalową. Obie te opcje charakteryzują się wysoką wytrzymałością, bezpieczeństwem oraz odpowiednią estetyką. Gdy jednak bliżej porównamy te konstrukcje, to bardzo szybko zauważymy też różnice. Hala stalowa dzięki modułowej konstrukcji jest łatwiejsza w budowie, a także bez problemu można ją powiększyć, co w przypadku budynku murowanego wiąże się z szeregiem problemów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest większa swoboda w wybieraniu wykończenia oraz brak potrzeby wstawiania podpór stropu przy dużych pomieszczeniach. Za halami stalowymi przemawia także ekonomia – rozwiązanie to kosztuje bowiem mniej więcej tyle samo, jednak czas budowy jest krótszy, a w przypadku ewentualnej rozbiórki większość elementów nadaje się do odsprzedaży – co w przypadku hal murowanych jest niemożliwe.

...
Poprzednia
1 2 3
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common