Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Sprzedaż zagraniczna online - jak ją zorganizować?

21-04-2017, ostatnia aktualizacja 25-04-2017 12:52

Internet stwarza warunki do oferowania produktów klientom pochodzącym z różnych stron świata. Sklep internetowy, który obsługuje konsumentów zza granicy, musi liczyć się z koniecznością wysyłki produktów korzystając m.in. z międzynarodowych usług kurierskich. Jak to działa?

Wysyłki do Europy

Właściciel sklepu internetowego, który wysyła produkty do klientów z całej Europy, powinien nawiązać trwałą współpracę z firmą kurierską, która obsługuje przesyłki międzynarodowe. Przykładem niech będzie firma DHL Parcel, która chce jak najbardziej wspierać ekspansję polskich e-sklepów na rynki Europy. Sprawnie działająca firma kurierska będzie stanowiła atut sklepu internetowego.

W DHL Parcel skorzystać można z promocyjnej oferty na przesyłki międzynarodowe kierowane do 28 krajów europejskich. Skutecznie doręczy ona przesyłkę do klienta e-sklepu, na dodatek w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie klienci biznesowi mogą skorzystać w DHL Parcel z wiosennej promocji na przesyłki międzynarodowe. Obejmuje ona 27 proc. zniżki na wysyłkę paczek do każdego z 28 krajów Europy. Warunkiem skorzystania ze zniżki jest:

  • podpisanie umowy o współpracę z DHL Parcel w kwietniu 2017 roku,
  • minimalny wolumen miesięczny paczek na poziomie 5 sztuk.

W przypadku wysyłki przesyłek międzynarodowych na Cypr czy na Maltę rabat wynosi 10 proc.

Ile kosztują przesyłki międzynarodowe z DHL Parcel?

W DHL Parcel klient biznesowy może nadawać przesyłki międzynarodowe w ramach dwóch pakietów:

  • DHL PARCEL CONNECT,
  • DHL PARCEL INTERNATIONAL.

W przypadku DHL PARCEL CONNECT mogą to być paczki jednoelementowe o wadze maksymalnej wynoszącej 31,5 kg i wymiarach 120 x 60 x 60 cm. Przesyłki są wysyłane do takich krajów jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry. DHL Parcel deklaruje, że doręczy je w ciągu 2-4 dni.

W przypadku przesyłek w pakiecie DHL PARCEL INTERNATIONAL doręczane są one w ciągu 3-7 dni do takich krajów jak: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Malta, Monako, Portugalia, Rumunia, Wielka Brytania, Włochy. Usługa dotyczy przesyłek jednoelementowych o wadze maksymalnie do 30 kg i wymiarach do 100 x 50 x 50 cm.

W obu wariantach usług klient biznesowy DHL Parcel może skorzystać bezpłatnie:

  • ze śledzenia przesyłki,
  • z powiadomienia e-mail lub SMS,
  • z ubezpieczenia przesyłki międzynarodowej do 500 euro.

Klienci mogą nadawać przesyłki międzynarodowe w DHL Parcel w dni robocze, zamawiając kuriera i drukując etykiety na paczki w aplikacji DHL24 lub DHL eCas.

 

Materiał Partnera

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common