Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Samochód dla twojej firmy - jak go wybrać?

23-01-2017, ostatnia aktualizacja 23-01-2017 17:00

Szukając samochodu dla firmy warto pomyśleć o nim jak o narzędziu, które wesprze nasz biznes. Należy więc zwracać uwagę nie tylko na wartości wizerunkowe takie jak wysoka klasa, prestiż i ekologia, ale również na sprawy praktyczne – osiągi, koszty eksploatacyjne oraz możliwości finansowania. Równie istotna jest także niezawodność i bezpieczeństwo pojazdów.

Wysoka klasa i prestiż

Samochód firmowy to wizytówka przedsiębiorstwa. Jest nawet pewna grupa prezesów, którzy deklarują, że nie robią interesów z kontrahentami przyjeżdżającymi na spotkanie kiepskim autem. Ich zdaniem, jeżeli kogoś nie stać na porządne auto, każe to stawiać pytania o kondycję finansową jego firmy. Być może jest w tych twierdzeniach sporo przesady, niemniej z całą pewnością możemy stwierdzić, że to jakim samochodem jeździmy na spotkania w dużym stopniu definiuje, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez naszych partnerów biznesowych. Dla przykładu - gdy poruszamy się nowym Volvo XC90 komunikujemy wysoki status finansowy, dbałość o bezpieczeństwo, zamiłowanie do tradycyjnego, skandynawskiego rzemiosła opartego o piękne, naturalne drewno, otwartość na najnowsze zdobycze techniki, a także pragnienie, by wszystko co nas otacza było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Szwedzka marka utożsamiana jest bowiem z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i komfortu, a także niepowtarzalnym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nie w każdym samochodzie klasy premium znajdziemy tak zaawansowane systemy jak Pilot Assist czy Queue Assist, które ułatwią kierowcy sprawne i bezpieczne poruszanie się w trasie i korkach, kamerę 360 stopni pozwalającą swobodnie manewrować w dowolnej przestrzeni, czy Sensus Connect i Volvo On Call dające poczucie ochrony oraz stałą łączność z internetem.

Ekologia i oszczędności, ale nie kosztem mocy

W dzisiejszych czasach być "eko" jest modne. Konsumenci chętnie sięgają po produkty oznaczone jako ekologiczne, firmy starając się więc wytwarzać swoje produkty i świadczyć usługi w sposób przyjazny dla środowiska. Czy jednak wizerunek eko-firmy nie ulegnie nadszarpnięciu, gdy jej prezes lub pracownicy poruszać się będą autami jednego ze znanych niemieckich producentów, uwikłanego w aferę z fałszowaniem testów na emisję spalin? Warto więc wybierając firmowy samochód stawiać na takie silniki, które projektowane są ze szczerą troską o środowisko naturalne. Dobrym przykładem będzie tu dieslowski silnik Volvo XC90 oznaczony D5 AWD (235). Jego moc to 235 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi aż 480 Nm, a to wszystko przy pojemności skokowej wynoszącej jedynie 1969 cm3. Parametry te w praktyce oznaczają wysokie osiągi i niskie spalanie, a więc oszczędności w codziennej eksploatacji. Warto także odnotować, że silnik diesla szwedzkiego producenta wyposażony jest w nowy rodzaj katalizatora, redukujący nie tylko tlenek węgla i węglowodory, ale pochłaniający również tlenki azotu.

...
Poprzednia
1 2
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common