Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Edytorial

Cezary Szymanek 17-11-2016, ostatnia aktualizacja 17-11-2016 16:00

Pal licho poglądy polityczne. Nieważny światopogląd. Ba, mało istotna jest również zawartość portfela. Czynienie dobra, pomaganie innym – właśnie, to cecha charakteru? stan umysłu? wewnętrzna potrzeba? – to czyny, które powinny łączyć nas ponad wszelkimi podziałami. Bezwarunkowo. Dlatego też rozmawiamy z Jurkiem Owsiakiem, który przytacza taką oto historię (dla tych, którzy uważają, że mają za mało, aby to robić): „...podchodzi do mnie kobieta, starsza już pani. Prowadzi niepełnosprawną córkę. I wręczają mi obrączkę »po tatusiu«, który już nie żyje. Człowiek najnormalniej w świecie nie ma doświadczenia jak się zachować. Ja mocno je przytuliłem i darłem się na cały głos, że jest to coś wspaniałego". Dlatego też – bo Jurek Owsiak ma wielu naśladowców, tylko mnie znanych – piszemy o „dobro–czynnych". Na przykład o Julianie Potrzebnym, scenarzyście i Arturze Zaborskim, krytyku filmowym. Pojechali spędzić Wielkanoc na jednej z greckich wysp. Ale zabrali ze sobą 50–kilogramową paczkę z ubraniami, kocami, która trafiła do obozu dla uchodźców. Albo o Dorocie Kośmickiej–Gacke, producentce seriali. Sama chora na cukrzycę organizuje akcje pomocy dla podobnie doświadczonych przez życie jak ona. Albo o sąsiedzie Mariusza Czerkawskiego, który opłakując śmierć syna, pomyślał, aby organy chłopca posłużyły dalej. Ratując tym samym kilka innych żyć.

Rzeczpospolita
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common