Tutaj jesteś: Sukces

Sukces

Imperium jogi atakuje

Magda Gacyk 20-10-2016, ostatnia aktualizacja 20-10-2016 16:00
źródło: 123RF
źródło: 123RF
źródło: 123RF

Joga dla nudystów, miłośników psów, fanów doznań ekstremalnych. To gigantyczny biznes, przynoszący co roku wielomiliardowe zyski. Świetnie sprzedają się nie tylko lekcje i kursy instruktorskie, ale również maty, skarpetki antypoślizgowe, bransoletki z drzewa sandałowego, płyty DVD z zestawem asan czy oczyszczające herbaty. Joga przekształciła się z niszowego fenomenu z pogranicza ćwiczeń duchowych i fizycznych w mainstreamowy fitness. Dziś Ameryka przeżywa kolejną rewolucję, która już rozlewa się na inne kontynenty.

W pomieszczeniu panował upał. Okna i drzwi były szczelnie pozamykane. Termostaty ustawione na 40 stopni Celsjusza. A dokładnie 40 i pół stopnia. Guru był przekonany, że właśnie taka temperatura jest optymalna dla odmiany jogi, której był założycielem. Rozgrzewa ciało, rozluźnia mięśnie i – co równie istotne – symuluje klimat Indii, skąd wywodzi się filozoficzny system jogi, traktujący o związkach między ciałem a umysłem. O tych powiązaniach guru mawiał: – Tak naprawdę w życiu musisz odbyć jedną, jedyną podróż. To te dwadzieścia kilka centymetrów, które dzielą mózg od serca.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common