Tutaj jesteś: Sukces » Myślę

Myślę

Przekleństwo sukcesu

Alicja Skibińska 20-10-2016, ostatnia aktualizacja 20-10-2016 16:00
źródło: 123RF

Dążymy do realizacji zamierzonych celów i osiągnięcia szeroko rozumianego sukcesu. Wydaje nam się, że zyskamy wówczas pewność siebie i szczęście. Jednak gdy upragniony sukces już nadejdzie, może… rozczarować, nie dając spełnienia. Czy urzeczywistnienie marzeń ma również ciemne strony?

„Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia czasem się spełniają" – słyszała od swojej mamy mała Anita Demianowicz, dzisiaj podróżniczka i autorka książki „Końca świata nie było". Przypomniała sobie o tych słowach, gdy zdobyła swoją wymarzoną pracę: miała zwiedzać Pomorze Zachodnie i opisywać swoje doświadczenia na blogu założonym przez pracodawcę. Zdawało jej się, że to zajęcie idealne. – Okazało się jednak, że sukces ma nie tylko blaski, ale również cienie, bo nie ma czegoś takiego jak praca marzeń – mówi. Każda praca to wciąż jednak praca, nawet ta najciekawsza, najlepiej płatna, najbardziej rozwijająca. Atrakcje mogą się opatrzyć, a podróżowanie stać męczące. Bo najważniejsza myśl, która powinna przyświecać wszystkim planom i marzeniom, to umiar. Umiaru w pracy na Pomorzu Zachodnim nie było w niczym. Brakowało czasu na odpoczynek, relaks, sen, na samotność, na złapanie oddechu, na kolejne marzenia i plany, bliższe kontakty, rozmowy o niczym. Czasem nawet na uśmiech nie było już siły. – Wiedziałam, że w „pracy marzeń" lekko nie będzie, ale też nie sądziłam, że będzie aż tak trudno. Powtarzanie sobie w kółko, że „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni", nie pomagało. Po krótkim czasie poczułam, że podjęłam złą decyzję, ale musiałam z nią żyć, pocieszając się, że tylko przez miesiąc – dodaje.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common