Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Źródło życia okiem inżyniera

Olga Wiechnik 20-10-2016, ostatnia aktualizacja 20-10-2016 16:00
Tomasz Płonek nauczył się, że cuda w medycynie się zdarzają. I to znacznie częściej niż mogłoby się wydawać.
źródło: Sukces
Tomasz Płonek nauczył się, że cuda w medycynie się zdarzają. I to znacznie częściej niż mogłoby się wydawać.
Bez emocji. To zdrowe podejście. Bo widok otwartej jamy brzusznej nie jest czymś, do czego człowiek jest przyzwyczajony.
źródło: Sukces
Bez emocji. To zdrowe podejście. Bo widok otwartej jamy brzusznej nie jest czymś, do czego człowiek jest przyzwyczajony.

Najlepszy młody kardiochirurg Europy pracuje we Wrocławiu. Tomasz Płonek wygrał międzynarodowy konkurs. Jury Europejskiego Towarzystwa Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej doceniło jego badania, w których na człowieka patrzy jak inżynier na drapacz chmur. I jest w tym bardzo humanistyczny.

– Tak dużo zabawek, jak my na kardiochirurgii, to mają lekarze mało której specjalizacji – śmieje się Tomasz Płonek. Gdy rozmawiamy, jest po dyżurze i ciężkim, wielogodzinnym zabiegu, ale nie daje po sobie poznać zmęczenia ani zniecierpliwienia. Pochodzi z rodziny inżynierów, więc od dziecka miał techniczne zainteresowania. Jego hobby było modelarstwo i elektronika. – Rodzice niczego mi nie sugerowali, w zupełnie naturalny sposób w pewnym momencie po prostu zacząłem widzieć siebie w roli inżyniera – wspomina. Ale wtedy wydarzył się wypadek, który zmienił jego życie. Jadącego na rowerze dziesięcioletniego Tomka potrącił samochód. Na kilka tygodni trafił do szpitala i to, co tam zobaczył, całkowicie go zafascynowało. Choć nie od razu zdał sobie z tego sprawę. – Byłem przestraszonym, rozżalonym chłopcem, który chciał jak najszybciej wrócić do domu, do swojej rodziny – wspomina. Trafił na oddział ortopedii szpitala powiatowego, w którym w jednej sali leżeli i dorośli, i dzieci. – W tej sali rodzice nie mogli być ciągle ze mną, więc przede wszystkim czułem strach i smutek. Ale obserwowałem bacznie to, co się wokół mnie działo, i imponowało mi to. Zaczęła we mnie kiełkowała myśl o tym, by zostać lekarzem – opowiada. Ostatecznie decyzję o medycynie podjął w liceum, choć – jak podkreśla – nie bez żalu, że jednak inżynierem nie będzie.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common