Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

WSPAniały biznes

Magda Dubrawska 20-10-2016, ostatnia aktualizacja 20-10-2016 16:00
Gości przyciąga tu nie tylko mazurski klimat, hotelowy luksus i mobilne SPA dostępne na życzenie klienta. Znakiem rozpoznawczym jest wystrój.
źródło: Sukces
Gości przyciąga tu nie tylko mazurski klimat, hotelowy luksus i mobilne SPA dostępne na życzenie klienta. Znakiem rozpoznawczym jest wystrój.
Właściciele Galery69 samodzielnie zaprojektowali wszystkie wnętrza i meble. Każdy przedmiot można kupić niczym na wystawie sztuki użytkowej.
źródło: Sukces
Właściciele Galery69 samodzielnie zaprojektowali wszystkie wnętrza i meble. Każdy przedmiot można kupić niczym na wystawie sztuki użytkowej.
źródło: Sukces

Najpierw solny peeling z rozmarynem i pietruszką, później masaż miodem lub ręcznie wyrabianą gorzką czekoladą. Na trawie, pomoście z widokiem na jezioro... Dziś w Polsce działa ponad tysiąc obiektów świadczących usługi spa i wellness, co daje nam 20. miejsce na liście najbardziej rozwiniętych rynków tego typu na świecie. Konkurencja nabiera tempa, a pretendentów do miana najlepszego przybywa.

Jeszcze niedawno spa było rozrywką dla nielicznych. Chwila relaksu w saunie, masaż kamieniami czy oczyszczanie duszy i ciała z toksyn uważane było za fanaberie wąskiego grona osób, które na to stać. Zaledwie 15 lat temu w Polsce zaczęły powstawać pierwsze hotele, które poza zwykłym zakwaterowaniem, oferowały również... relaks. Rozwijający się rynek pracy, rosnące w siłę korporacje i prywatne biznesy dały nowe możliwości. Ale nie tylko, bo zarwane noce, wieczory w biurze, ciągły stres i pogoń za terminami szybko stały się codziennością wielu osób. Rosnący dobrobyt ekonomiczny zastawił pułapkę: pozbawił ludzi czasu dla siebie. Im więcej pracujemy, tym szybciej się wypalamy. Paradoksalnie okazało się, że wolne od pracy poprawia jej efektywność. I tu pojawił się problem: gros osób zapomniało (lub nigdy nie miało szansy się nauczyć), jak odpoczywać. Na rynku pojawiła się nowa potrzeba – relaks. Niszę szybko zwęszyli coachowie i terapeuci całe sesje poświęcając „sztuce odpoczywania". Godzina na kozetce to jednak za mało. W ślad za nimi poszła branża hotelarska.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common