Tutaj jesteś: Sukces

Sukces

Trzeci stopień wtajemniczenia

Barbara Acher–Chanda 22-09-2016, ostatnia aktualizacja 22-09-2016 16:00
źródło: archiwum prywatne
źródło: archiwum prywatne
Monika Dziedzic Radca prawny, partner w firmie doradczej MDDP. We wsi na Podkarpaciu założyła winnicę.  Dziś nie wyobraża sobie bez niej życia.
źródło: archiwum prywatne
Monika Dziedzic Radca prawny, partner w firmie doradczej MDDP. We wsi na Podkarpaciu założyła winnicę. Dziś nie wyobraża sobie bez niej życia.

Ich świat nie kończy się na kieracie praca–dom. Wiadomo, łatwo nie jest, ale nawet kalendarz wypełniony po brzegi nie jest wymówką, by zrezygnować z własnych marzeń. Oto historie ludzi, dla których hasło „work–life balance” nie jest tylko modnym frazesem. To przepustka do świata pełnego pasji.

– A może kupimy łódkę? – zapytał swoją żonę Mariusz Kłobucki, siedząc na kanapie w salonie. Para ekonomistów, miłość z liceum, od 19 lat razem. Wspólnie odnieśli sukces zawodowy, zakładając jeszcze na studiach w Poznaniu jedną z pierwszych firm specjalizujących się w funduszach unijnych. Od kilku lat Grupą Doradczą ECDF zarządza Karolina Kłobucka. Jej mąż skupił się na inwestowaniu w start–upy. Działa jako partner w grupie Speed Up. Do listy obowiązków kilka lat wcześniej dopisali też te rodzicielskie. Zajęć było aż nadto, ale nie przekreśliło to ich planów. – Szukaliśmy pomysłów na aktywne spędzanie czasu. Czegoś, co moglibyśmy uprawiać wspólnie z dziećmi. Najlepiej blisko natury, z dala od cywilizacji i związanego z nią zgiełku. Czegoś, z czym wiązałyby się wyzwania, których nie mogliśmy znaleźć na basenie czy rowerze – tłumaczy Karolina Kłobucka. Łódź wybrali przez internet. Wkrótce zaczęła robić niezbędne patenty, żeby również na wodzie być partnerem dla męża. Ponieważ Mariusz Kłobucki kompromisów nie uznaje, od razu rzucili się na głęboką wodę. Dosłownie. – Młodsza córka miała zaledwie kilka miesięcy, gdy zaczęliśmy żeglować na Mazurach. Znajomi kręcili głową, że takie mało dziecko na żagle biorę. Zaczęłam się zastanawiać, czy ze mną rzeczywiście coś jest nie tak – śmieje się. Rok później z jezior przesiedli się na rzekę. Szlakiem Warty i Odry popłynęli do Berlina. Następnym wyzwaniem był Bałtyk, u którego brzegów zacumowali dwa lata temu. Na okolice Półwyspu Helskiego mówią „polskie Karaiby": pół metra wody pod kilem, biały piasek, cisza, spokój. Jak tylko sezon się zacznie, jadą tam w piątek po południu z Poznania, by nocą w niedzielę wnosić śpiące dzieci z powrotem do domu. Manewry po polskim morzu to jeden z etapów, który ma ich przybliżyć do zrealizowania projektu „2020". Za cztery lata chcą w czwórkę opłynąć katamaranem świat.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common