Tutaj jesteś: rp.pl » Sukces » Coś Na Początek » Muzyka

Muzyka

Szklana czarodziejka

Maciej Ulewicz 22-09-2016, ostatnia aktualizacja 22-09-2016 10:39
źródło: Sukces
źródło: Sukces

Duńską sceną muzyczną nie interesowałem się zbytnio do czasu, gdy w 2013 r. usłyszałem płytę nieznanej mi wcześniej kompozytorki, autorki tekstów i wokalistki Agnes Obel „Aventine". Album ten – po obsypanym lawiną lokalnych nagród debiucie „Philharmonics" – uczynił z artystki gwiazdę światowego formatu, kochaną za niezwykłą wrażliwość i talent.

Minimalizm, chłód, delikatność, baśniowa zmysłowość, które charakteryzują twórczość Dunki, zdołały się przebić na ogarniętej chaotycznym hałasem współczesnej scenie muzycznej i odnieść oszałamiający sukces. Z płytą „Aventine" artystka objechała niemal cały świat, obie płyty sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. A wszystko to za sprawą kameralnej, tajemniczej, poetyckiej muzyki stworzonej praktycznie tylko na głos i fortepian, z nielicznymi uzupełnieniami instrumentami smyczkowymi i subtelnym chórowymi aranżacjami wokalnymi.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common