Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Diamenty z importu

Barbara Acher–Chanda 18-08-2016, ostatnia aktualizacja 18-08-2016 16:00
źródło: 123RF
Kris Siemionow, amerykański biznesmen i chirurg ortopeda polskiego pochodzenia. Fot. Joshua Clark
źródło: materiały prasowe
Kris Siemionow, amerykański biznesmen i chirurg ortopeda polskiego pochodzenia. Fot. Joshua Clark
Aleksandra Marshakova, konsultant i trener modelowania finansowego z Rosji. Fot. Roland Frommann
źródło: materiały prasowe
Aleksandra Marshakova, konsultant i trener modelowania finansowego z Rosji. Fot. Roland Frommann

Są młodzi, zdolni, pełni pomysłów – emigranci i obcokrajowcy z paszportami bloku wschodniego. Zamiast do Londynu czy Berlina przyjeżdżają nad Wisłę, żeby kłaść tu podwaliny pod swój sukces.

Codziennie na świecie powstaje mnóstwo szkodliwych programów komputerowych, których celem jest wykradanie danych użytkowników sieci. Na celowniku są zwłaszcza firmy konsultingowe, banki czy operatorzy telekomunikacyjni, dysponujący szczególnie wrażliwymi danymi. Zdaniem Mihaia Raneta, rumuńskiego inżyniera i psychologa, stosowane do tej pory zabezpieczenia nie są w stanie nadążyć za tym zagrożeniem. Dlatego proponuje nowe, w postaci cybermgły. To pułapka na sieciowe robale. – Rozwiązanie zakłada stworzenie tysięcy fałszywych komputerów, wśród których, jak we mgle, zgubią się potencjalni hakerzy – tłumaczy. Znalezienie przez przestępców właściwych komputerów będzie szukaniem igły w stogu siana. W czasie, kiedy groźny wirus będzie błądził, system ostrzeże właściwego użytkownika o próbach dokonania włamania. Pomysł wart realizacji, ale skąd wziąć na to pieniądze? Mimo kilku podjętych prób nie udało mu się ich znaleźć w Rumunii, ojczystym kraju Mihaia Raneta. – Ponieważ finansowanie start–upów u nas prawie nie istniało, razem z zespołem zaczęliśmy się rozglądać za innymi możliwościami, między innymi w Polsce. W ten sposób w grudniu 2014 r. znalazłem się w Krakowie, wśród start–upów wybranych w ramach akceleratora biznesowego – wspomina. Rok później dostali zielone światło do działania od Startup Hub w postaci kapitału niezbędnego do rozpoczęcia działalności. Tak narodziła się firma Cyber Fog, która ma dziś swoją siedzibę we Wrocławiu. – Jednym z warunków otrzymania inwestycji było biuro w Polsce. To jednocześnie centrum, w którym rozwijamy nasze oprogramowanie. Drugie biuro mamy w Ploeszti, w południowej części Rumunii, gdzie zaczynaliśmy nasze działania – tłumaczy. – Stąd bliżej jest do zachodniej Europy. A zlecenia mamy nie tylko z Polski czy Rumunii, ale i z Niemiec, Wielkiej Brytanii.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common