Tutaj jesteś: rp.pl » Sukces » Coś Na Początek » Film

Film

Rzeczywistość skrzeczy

Dorota Chrobak 23-06-2016, ostatnia aktualizacja 23-06-2016 16:00

M2 Films

Gdyby wiedzę o Polsce czerpać z filmów, zwłaszcza komedii romantycznych, można by odnieść graniczące z pewnością wrażenie, że po pierwsze, Polacy nie potrafią mówić.

Ich dialogi składają się z przedziwnych konstrukcji bardziej przypominających slogany reklamowe niż żywą, potoczystą mowę. A to, co mają do powiedzenia, jest równie bezmyślne co nieprawdziwe. Po drugie: Polacy żyją w domach bądź mieszkaniach, które – niczym samopiorące się kołdry wciskane nam przez telemarketerów – nie podlegają zepsuciu, zużyciu czy zabrudzeniu. W idealnie lśniących przestrzeniach nie ma porzuconych gazet, wydłubanych z kieszeni drobnych ani kubków po kawie. Na blatach kuchennych, nawet jeśli w rodzinie są niemowlęta, bez ryzyka można przeprowadzać operacje neurochirurgiczne („Chrzest", „Huśtawka"). Po trzecie: nauczycielkę muzyki w podstawówce stać na utrzymanie luksusowego mieszkania („Planeta singli"), sprzątaczkę na zabytkową willę („#WSZYSTKOGRA"), praca w korporacji polega na chodzeniu w te i nazad po gabinecie mieszczącym się na szczycie wieżowca, z każdego miejsca w Warszawie widać most Świętokrzyski itp, itd.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common