Tutaj jesteś: Sukces » Żyję

Żyję

Welur, korek, skóra...

Anna Tomiak 23-06-2016, ostatnia aktualizacja 23-06-2016 16:00
źródło: Pixers
FREZO Wall Design. Alternatywa dla obrazu. Firma stosuje ekologiczne materiały, np. atrament lateksowy na bazie wody.
źródło: Frezo
FREZO Wall Design. Alternatywa dla obrazu. Firma stosuje ekologiczne materiały, np. atrament lateksowy na bazie wody.
źródło: Frezo

Francuzi proponują wersje z ziaren piasku, Belgowie 
– z kory drzew z Ugandy, a Amerykanie zdobią 
je kryształami Swarovskiego i tworzywami z recyklingu. Niektóre awansowały i zyskały miano dzieł sztuki. Nie zmieniło się tylko jedno: nadal najczęściej zdobią ściany. Tapety.

Kiedy Laura Ashley na początku lat 70. ubiegłego stulecia postanowiła przenieść wzory z wcześniej produkowanych już tkanin na tapety, uznano, że to rewolucyjny krok w dekoracji wnętrz. Odtąd w brytyjskich domach zasłony i ściany zdobiły te same desenie, które z czasem zaczęły pojawiać się również na serwisach z porcelany i obrusach. Dziś romantyczne, kwiatowe wzory z tamtych lat nazywane są archiwalnymi, a papierowe tapety, tradycyjnie sprzedawane w rolkach, to tylko jedna z wielu możliwych opcji. Możemy wybierać w niezliczonej ilości wariantów – od klasycznych (papierowych lub winylowych), wpisujących się w modny teraz nurt vintage, po zaskakujące nowości, m.in. tapety brokatowe wykonane z organzy, korka, bambusa czy skóry. Tapeta bywa jedwabna, welurowa albo do złudzenia przypomina beton. Jest wzorzysta, ozdobiona niezliczonymi ilościami wzorów: florystycznych, orientalnych, geometrycznych, architektonicznych... lub zupełnie gładka. Wtedy na pierwszy plan wychodzi faktura.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common