Tutaj jesteś: Sukces » Żyję

Żyję

Wielkie możliwości pana Browna

Anna Tomiak 21-04-2016, ostatnia aktualizacja 21-04-2016 16:00
źródło: 123RF
źródło: 123RF
Croome Court, Worcestershire. Również dwór w Croome jest dziełem Lancelota Browna. Nawiązuje stylem do prac włoskich architektów z XVI w.
źródło: 123RF
Croome Court, Worcestershire. Również dwór w Croome jest dziełem Lancelota Browna. Nawiązuje stylem do prac włoskich architektów z XVI w.

Nie uznawał linii prostych, kątów ostrych i sztucznie wyglądających klombów. Za to potrafił przenieść wieś, by stworzyć piękny pejzaż. I zaprojektować jezioro, w którym zieleń przeglądała się jak w lustrze. Lancelot „Capability" Brown, najsłynniejszy 
angielski ogrodnik. 
Pozostawił po sobie ogrody, które zachwycają do dziś.

Zabłocone kalosze, sekator w jednej ręce, w drugiej kubek parującej herbaty. Typowy Anglik spędza każdą wolną chwilę w ogrodzie. Wiatr hula, deszcz zacina, ale on niezmordowanie pieli, sadzi, przekopuje. Uważa, że musi. Wyrósł w przekonaniu, że ogród to w życiu sprawa najważniejsza. Pod tym względem współczesny mieszkaniec Wysp Brytyjskich nie różni się od swoich przodków, którzy zakładali ogrody na długo przed tym, zanim na świecie pojawił się Lancelot „Capability" Brown i wyznaczył złoty wiek angielskich ogrodów.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common