Tutaj jesteś: Sukces

Sukces

Tak się robi wino na Dzikim Zachodzie z polskim akcentem


Magdalena Gacyk 21-04-2016, ostatnia aktualizacja 21-04-2016 16:00
źródło: 123RF
– Grono trzeba poznać na wylot, by mieć szansę na wyprodukowanie czegoś mistrzowskiego – przekonuje 
Anna Monticelli.
autor: Magda Gacyk
źródło: Sukces
– Grono trzeba poznać na wylot, by mieć szansę na wyprodukowanie czegoś mistrzowskiego – przekonuje 
Anna Monticelli.
źródło: Bloomberg

Portugalia, Francja, kraje Ameryki Południowej. 
Dla wyrobionego podniebienia to oczywiste punkty 
na winiarskiej mapie świata. Ale Stany Zjednoczone? 
To historia o kalifornijskich misjonarzach, poszukiwaczach złota. I potomku polskich emigrantów, który stworzył cabernet, dzięki któremu na amerykańskie wino zaczęto patrzeć z szacunkiem.

Po skręcie w boczną drogę nowy asfalt gwałtownie się kończy. Nawierzchnia wygląda jak po erupcji małych wulkanów, miejscami się wybrzusza, tworząc nieregularne stożki. – Pero no! Nie tędy! Szkoda zawieszenia! Nie naprawili po el terremoto. Po ostatnim trzęsieniu ziemi – krępy mężczyzna w podniszczonym, słomkowym kapeluszu szybkim krokiem zbliża się do samochodu, wymachując zardzewiałym sekatorem – Escucha. Jest inna droga. Trochę naokoło, ale tu nie ma co się pchać.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common