Tutaj jesteś: Sukces » Myślę

Myślę

Zaraz wybuchnę

Grzegorz Kubera 17-03-2016, ostatnia aktualizacja 17-03-2016 16:00
źródło: 123RF
źródło: 123RF

Jedni potrafią prowadzić długie negocjacje, trzymając nerwy na wodzy. Inni mają krótki zapalnik – mówią, co im ślina na język przyniesie, i nie potrafią się hamować. Wybuchowy temperament potrafi nieźle namieszać. Tym bardziej gdy jego właściciel nie może już szukać usprawiedliwienia w metryce.

Podczas narady biznesowej jeden z menedżerów zaczął krzyczeć na pracownika, kiedy ten opowiadał o proponowanych rozwiązaniach. Co wywołało atak złości? Katarzyna Włoskiewicz, business 
& life coach, która wspiera m.in. przedsiębiorców w ramach organizacji Lewiatan 
Business Angels, była na tym spotkaniu. Zajmowała się shadow coachingiem. Innymi słowy: była cichym obserwatorem. Wspomina, że po spotkaniu analizowała z menedżerem, co doprowadziło go do białej gorączki. Było to zdanie: „Zróbmy tak, bo od zawsze tak robiliśmy". Z pozoru nic wielkiego, ale wspomniany menedżer uważał się za osobę nastawioną na rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań. Kiedy więc spotkał się z propozycją, aby nic nie zmieniać i polegać na tym, co sprawdziło się w przeszłości, nie potrafił powstrzymać zdenerwowania. – „Na takich pracownikach firmy nie zbudujemy", tłumaczył mi wściekły i czerwony ze złości – wspomina Włoskiewicz. – Trudno mu było zrozumieć, że nie wszyscy mają silną potrzebę wprowadzania innowacji i czasem odnoszą się do starych, sprawdzonych rozwiązań.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common