Tutaj jesteś: Sukces

Sukces

Edytorial

Cezary Szymanek 17-03-2016, ostatnia aktualizacja 17-03-2016 16:00
autor: Waldemar Kompala
źródło: Fotorzepa

Ta opowieść zwieńczona wielkim sukcesem (i zapewne nie ostatnim) zaczyna się tak: „W końcu doszedłem do wniosku, że mogę tak czekać latami i nic z tego nie będzie. Postanowiłem działać sam. Byłem chłopakiem znikąd, przekonanym, że musi zdobyć kasę, bo potrafi zrobić dobre kino. Ale zdawałem sobie sprawę, że trudno zaufać komuś z ulicy. To dlatego postanowiłem zrobić film niezależny. Budżet zamknął się ostatecznie w ok. 100 tys. zł... 
pracowaliśmy za darmo. Wiedziałem, że nie mam wyboru. To był mój sposób na wejście w kino. I to właśnie w nas, marzycielach, jest genialne. Dzięki temu jesteśmy wytrwali, walczymy o swoje". Tomasz Wasilewski wywalczył w ten sposób Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (rozmowa na s. 26), ale trofea są kwestią wtórną, zależną od tego co nas interesuje. Jedni kręcą filmy. Inni robią buty, a jeszcze ktoś sprzedaje samoloty. Najważniejsze jest posiadanie celu (czyli marzeń) i mapy z wyznaczoną trasą, tak jak miał właśnie Wasilewski. Choć czas przeszły nie jest tu na miejscu, bo jak sam mówi: „Nadal chcę spełniać swoje marzenia o kinie". Czego i Państwu życzymy, a zamiast słowa „kino" proszę wpisać swoje marzenie.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common