Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Va banque? Czemu nie!

Barbara Acher-Chanda 18-02-2016, ostatnia aktualizacja 18-02-2016 16:00

materiały prasowe

Karolina Sobolewska, współwłaścicielka firmy jubilerskiej Złoto Orla Sobolewski

Choć od dziecka z zachwytem przeglądała albumy z biżuterią, jakie przynosił do domu Maciej Sobolewski, założyciel warszawskiej firmy jubilerskiej Złoto Orla, Karolina, jego córka, początkowo wolała spędzać czas na podróżach, pracując jako pilot wycieczek. Pracownię i sklep na Orlej odwiedzała, kiedy rodzice wyjeżdżali. Wówczas wracała do kraju, żeby ich zastąpić. – To była dla mnie część życia: rozmowy z klientami, wyceny biżuterii, formalności. Miałam wówczas dwadzieścia lat i nie zastanawiałam się, czy jest to dla mnie trudne czy nie. Wchodziłam w ten świat na całego. Potem rodzice wracali, a ja znów pracowałam za granicą. To było atrakcyjne rozwiązanie, ale tylko do pewnego momentu – wspomina. Punktem zwrotnym była chwila, w której poznała przyszłego męża. – Patrzyłam na mamę i tatę, którzy przez lata budowali tak wspaniały związek, i wiedziałam, ile to wymaga pracy. A podróżując, skazujemy się na życie w światach równoległych. Postanowiłam więc związać się z Orlą na stałe – tłumaczy. To, czego nie zdążyła się nauczyć, dyżurując za ladą, szybko uzupełniała na licznych kursach. – Chciałam wejść w to nowe życie z ostrogami. Dlatego nie mogłam ograniczać się tylko do tego, co stworzyli rodzice. Miałam potrzeby zmiany, rozwijania firmy. Tymczasem ciągle czułam zmęczenie i opór materii z ich strony. Ale znalazłam na to prosty sposób: czekałam, aż wyjadą, i działałam – kwituje Karolina Sobolewska. Mimo zaangażowania w rodzinny biznes aż do zeszłego roku nie myślała o przejęciu interesów. – Dopiero podczas spotkań sukcesyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych dotarło do mnie, że to, co robię, sprawia mi ogromną frajdę, mam wiedzę i chcę się w pełni zaangażować – mówi.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common