Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Krok po kroku, szczebel po szczeblu

Barbara Acher–Chanda 18-02-2016, ostatnia aktualizacja 18-02-2016 16:00
źródło: materiały prasowe

Agnieszka Łapaj, prokurent w Grupie Łapaj

– Nie jest tak, jak się wydaje innym. Że skoro mam dwa hotele, to jestem ciągle na wakacjach. W takich przypadkach odpowiadam: zamień się ze mną, zobacz, jakie to wakacje – uśmiecha się Agnieszka Łapaj. Czasem się zastanawia, jak to by było mieć przewidywalną pracę, z regularnymi godzinami powrotów do domu. Jednak szybko odrzuca te myśli, bo narzekanie nie leży w jej naturze. Już jako nastolatka pomagała rodzicom Krystynie i Janowi Łapajom, którzy zaczynali od sklepu obuwniczego. – Obowiązki dzieliliśmy między siebie. Do mnie należało rozpakowywanie pudełek i pomoc w sprzedaży – wspomina. Na przełomie lat 80. i 90. prowadzenie działalności gospodarczej wymagało odwagi, oznaczało podjęcie ryzyka w tamtym ustroju politycznym. Jednak niewielka konkurencja w mieście i olbrzymie zapotrzebowanie na towar lepszej jakości szybko zaowocowały. Jej ojciec uruchomił hurtownię, a potem fabrykę produkującą spody do obuwia. Niestety, dobra passa skończyła się wraz z zalewem butów chińskiej produkcji. Wtedy w rodzinnym biznesie nastąpił przełom. Agnieszka kończyła właśnie studia z bankowości. Zamiast szukać dla siebie pracy w zawodzie, spędzała czas z architektami, projektując hotel. Potem robiła zakupy i dowoziła drobne materiały budowlane. Żeby zdobyć brakujące doświadczenie w branży hotelarskiej, skończyła podyplomowe studia z turystyki i hotelarstwa, jeździła na konferencje i szkolenia branżowe. Po uruchomieniu hotelu (dzisiejszy Villa Verde Congress & SPA) na własną prośbę przeszła w nim przyspieszony kurs. A konkretnie? – Pracowałam w marketingu i sprzedaży, sprzątałam pokoje, przyjmowałam gości w recepcji. Chciałam poznać obowiązki, czas pracy. I zasmakować wysiłku, jaki trzeba włożyć, by potem dobrze zarządzać zespołem – mówi. Ta wiedza przydaje się jej nie tylko w branży hotelowej. Po sukcesie hotelu w Zawierciu i postawieniu kolejnego, w Kudowie–Zdroju, Łapajowie zdecydowali się na jeszcze jedną inwestycję: Rzemieślniczy Browar Jana. Ten rozdział w historii rodzinnego biznesu Jan Łapaj oddał w ręce córki.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common