Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Św. Agata od dzwonów

Barbara Acher-Chanda 18-02-2016, ostatnia aktualizacja 18-02-2016 16:00
źródło: materiały prasowe

Agata Felczyńska, Ludwisarnia Felczyńskich, Taciszów

– W Unii Europejskiej 65 proc. firm to firmy rodzinne. W Polsce jest ich pewnie nieco mniej. W większości na ich czele stoją mężczyźni – mówi prof. Jan Klimek z SGH zajmujący się badaniem przedsiębiorczości. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na tradycje kulturowe, które to rolę lidera w rodzinnym biznesie wiążą z pierwiastkiem męskim. Ale według profesora to niejedyny powód. – Na prowadzonych przeze mnie zajęciach dla przedstawicieli firm rodzinnych zadałem pytanie pułapkę: kto lepiej zarządza, kobieta czy mężczyzna? Dodam, że na sali siedziały głównie kobiety. Większość wskazała na mężczyzn – wspomina. Dopytywane panie tłumaczyły, że domowe obowiązki nie pozwalają im wystarczająco skoncentrować się na firmie. – Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na lepsze umiejętności menedżerskie jednej z płci – podkreśla Jan Klimek. I dodaje, że na szczęście to przekonanie o męskim prymacie w biznesie powoli się zmienia. Zwłaszcza jeśli to właśnie córka przebija bystrością czy intelektem resztę rodzeństwa. – To się dzieje na całym świecie. Po 46 pokoleniach męskich zarządów najdłużej prowadzona firma na świecie, tradycyjny japoński hotel, przeszła w zeszłym roku w ręce kobiety – dodaje.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common