Tutaj jesteś: Sukces » Myślę

Myślę

Sarkazm ci na zdrowie

Grzegorz Kubera 21-01-2016, ostatnia aktualizacja 21-01-2016 16:00
źródło: 123RF

Sarkazm jest najniższą formą humoru, ale najwyższą formą inteligencji. 
To cytat z irlandzkiego dramatopisarza i poety Oscara Wilde'a. 
Ile w nim prawdy, a ile przesady? Okazuje się, że dużo – i jednego, i drugiego.

Wystarczy obejrzeć w internecie jeden odcinek „Last Week Tonight with John Oliver" i od razu można stwierdzić, czy podoba nam się forma przekazu, jaką serwuje brytyjski komik. Bo choć tematy porusza przeróżne, od marnotrawstwa żywności po uchodźców i imigrantów, zawsze korzysta z sarkazmu. Zresztą słowo „korzysta" to za mało powiedziane. Oliver jest mistrzem sarkazmu, a stosuje go przede wszystkim do pokazywania absurdów poszczególnych sytuacji i rozładowywania napięcia. – Sarkazm jest bardzo ciekawą formą komunikacji i może służyć nie tylko jako żart – przyznaje psycholog i psychoterapeuta Małgorzata Borczyk. Ale na Oliverze sarkazm się nie kończy. Kolejnym sztandarowym przykładem jest amerykański tygodnik społeczno–polityczny „The New Yorker", który słynie nie tylko z ambitnych reportaży, ale też rysunków satyrycznych. Przykład: mężczyzna przywiązany do krzesła, prawie pusty pokój – zamaskowani złodzieje wynoszą z domu ostatni przedmiot, duży telewizor. Na odchodnym dodają: „To jest twoja szansa na to, aby uprościć swoje życie – nie zmarnuj jej".

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common