Tutaj jesteś: Sukces

Sukces

Edytorial

Cezary Szymanek 17-12-2015, ostatnia aktualizacja 17-12-2015 12:40
źródło: Fotorzepa
autor: Waldemar Kompała

Któż tego nie robił?

Ileż to razy padało: „teraz dam radę, to będzie mój czas". Ale wystarczyło, że minął tydzień, dwa, góra miesiąc, i czar pryskał. Wszystkie te zaklęcia – zadbam o swoje zdrowie, rzucę palenie, zmienię pracę, zacznę oszczędzać – przestawały działać. Tak w rzeczywistości wygląda „magia" postanowień noworocznych. Z badań wynika, że czyni je niemal połowa z Polaków. Wśród młodych (miedzy 18. a 24. rokiem) – niemal trzy czwarte. Ale dotrzymuje kilka osób na 100. I tak dzieje się co roku. Bo inni tak robią, bo w telewizji o tym non stop mówią. Bo wierzymy – często naiwnie – że ów pierwszy dzień nowego roku będzie tym, w którym zacznie się zmiana i nowa, lepsza przyszłość. Otóż nie. Sama chęć, wypowiedzenie jej na głos przed lustrem niczego nie zdziała. Nie zmieni, jeśli nie będzie za tym stała konkretna wizja tego, co chcę zrobić, determinacja, druga – wspierająca – osoba (albo kilka), przeświadczenie, że po drodze do nowej albo nowego ja łatwo nie będzie. To wszystko prowadzi do prostego wniosku – każdego dnia może być Nowy Rok. Możemy wybrać go sobie sami albo wybierze go za nas życie. Bo albo musimy do niego dojrzeć, albo musimy zostać postawieni przed faktem dokonanym. Tak jak bohaterowie opowieści kilka stron dalej. Ich nowe życie nigdy nie zaczynało się w Nowy Rok. A nowe wcale też nie musi oznaczać, że wywrócone do góry nogami. Nie trzeba bowiem rzucać wszystkiego i wyjeżdżać w przysłowiowe już Bieszczady. Czasem wystarczy jedna drobna rzecz, by zaszła dobra zmiana. Bo przecież każdy z nas ma swoją definicję sukcesu.

Sukces
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common