Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Fizyka biznesu

Barbara Acher–Chanda 17-12-2015, ostatnia aktualizacja 17-12-2015 16:00
Olga Malinkiewicz. Fizyka nie ma przed nią tajemnic. Wynalazła tanią metodę wytwarzania ogniw słonecznych na bazie perowskitów.
źródło: ateliora.com
Olga Malinkiewicz. Fizyka nie ma przed nią tajemnic. Wynalazła tanią metodę wytwarzania ogniw słonecznych na bazie perowskitów.
(Nie)poważny naukowiec? Młoda doktorantka przeczy stereotypowemu postrzeganiu na temat ludzi nauki.
źródło: ateliora.com
(Nie)poważny naukowiec? Młoda doktorantka przeczy stereotypowemu postrzeganiu na temat ludzi nauki.
Laboratorium to cały jej świat. Gdy potrzeba, potrafi spędzić w nim całą noc.
źródło: ateliora.com
Laboratorium to cały jej świat. Gdy potrzeba, potrafi spędzić w nim całą noc.

Od dwóch lat życie Olgi Malinkiewicz to balansowanie na linie rozpiętej między światami nauki i biznesu. Jeśli odniesie sukces i wdroży swój wynalazek – ogniwa słoneczne drukowane z perowskitów – do masowej produkcji, podbije świat. Doktorantka z Polski udowadnia, że sztuką nie jest odkryć coś nowego. 
Ważne, by znaleźć dla wynalazku przełomowe zastosowanie.

Kiedy Piotr Krych i Artur Kupczunas wyszli z hotelu w Walencji, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Spodziewali się zobaczyć poważnego fizyka, który dopiero co odebrał prestiżową nagrodę Photonics21 w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską. – A tu dziewczynka, która po 30 sekundach przeszła z nami na „ty" – opowiada Piotr Krych, jeden z prezesów Saule Technologies, firmy, której celem jest skomercjalizowanie niskotemperaturowej technologii wytwarzania ogniw fotowoltaicznych z perowskitów, odkrytej przez Olgę Malinkiewicz. Co jej patent będzie oznaczać dla ludzi i dlaczego warto się tym zajmować? Ta drobna 30–letnia blondynka wyjaśniła to biznesmenom w ciągu dwóch godzin.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common