Tutaj jesteś: rp.pl » Sukces » Coś Na Początek » Muzyka

Muzyka

Muzyczne święta z Puppini Sisters

Maciej Ulewicz 18-11-2015, ostatnia aktualizacja 18-11-2015 16:00
fot. GrimsbyT (CC BY-SA 3.0)
fot. GrimsbyT (CC BY-SA 3.0)

Wikimedia Commons

Dobrych kilka lat temu przypadkiem usłyszałem piosenkę Kate Bush „Wuthering Heights" rewelacyjnie zaśpiewaną na głosy w stylu amerykańskich żeńskich zespołów wokalnych z lat 40., takich jak The Andrew Sisters czy The Chordettes.

Tak zaczęła się moja wielka miłość do brytyjsko–włoskiego tria The Puppini Sisters. Wydany w 2007 r. debiut zatytułowany „Betcha Bottom Dollar" podbił publiczność na całym świecie i zawierał oprócz swingowych klasyków typu „Sway" czy „Mr Sandman" jak najbardziej współczesne utwory z repertuaru Blondie, The Smiths czy Glorii Gaynor, zaśpiewane w cudownym retro stylu. Za debiutem poszły kolejne, równie gorąco przyjęte płyty: „The Rise and Fall of Ruby Woo" (2007), świąteczna „Christmas with The Puppini Sisters" (2010) i „ Hollywood" (2011) zawierająca kultowe tematy filmowe, m.in. z „Ojca chrzestnego" czy Śniadania u Tiffany'ego". Dlatego z wielką ochotą i radością wybiorę się na koncert The Puppini Sisters w Warszawie, na którym można się spodziewać przede wszystkim rewelacyjnego materiału właśnie z płyty świątecznej, będącej fantastyczną, uroczą i dowcipną alternatywą dla „christmasowych" hitów, do znudzenia prezentowanych w tym okresie ze wszystkich stron. Genialne „Santa Baby", „Step into Christmas" czy najbardziej znienawidzone „Last Christmas" w cudownym klimacie francuskiej chanson spowodują, że ponownie polubicie świąteczne piosenki.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common