Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Rozważny i romantyczna. On – twardo stąpający po ziemi. Ona – żywiołowa kobieta

Barbara Acher–Chanda 18-11-2015, ostatnia aktualizacja 18-11-2015 16:00
Fot. Weronika Twardowska
źródło: Sukces
Fot. Weronika Twardowska
Fot. Weronika Twardowska
źródło: Sukces
Fot. Weronika Twardowska
W skład zespołu SOKKA 
wchodzą designerzy, programiści. Ale rodzeństwo chętnie zaprasza do swoich przedsięwzięć też naukowców, szukając zastosowań dla nowinek technologicznych. 
Fot. Weronika Twardowska
źródło: Sukces
W skład zespołu SOKKA 
wchodzą designerzy, programiści. Ale rodzeństwo chętnie zaprasza do swoich przedsięwzięć też naukowców, szukając zastosowań dla nowinek technologicznych. 
Fot. Weronika Twardowska

Razem rzucili wyzwanie światu designu. Żaden projekt nie jest dla nich 
zbyt trudny, zbyt odważny czy szalony. Pewnie dlatego prace Katarzyny i Wojciecha Sokołowskich zdobywają kolejne międzynarodowe nagrody. 
A oni? Im marzy się projekt kosmiczny.

Pasję tworzenia mają w genach. – Zaczęło się chyba od dziadka ze strony taty. Był wojskowym artystą. Robił medale pamiątkowe, malował talerze na specjalne okazje. Mama też miała talent. Nawet chciała iść na ASP do Łodzi, żeby potem projektować ubrania. Ale wychowawca powiedział naszej babci, że córka będzie musiała malować gołe kobiety. Ponieważ babcia była z prostej robotniczej rodziny, zabroniła jej jechać – opowiada Katarzyna Sokołowska. Dopiero jej i młodszemu o dwa lata Wojciechowi udało się rozwinąć rodzinne talenty. Od niemal dziewięciu lat prowadzą pracownię wzorniczą SOKKA, w której zajmują się tworzeniem. Głównie na potrzeby przemysłu i motoryzacji. Na liście swoich realizacji mają m.in. obudowę do robota wspomagającego operację chirurgiczne (tzw. Robin Heart, praca dyplomowa Kasi na katowickiej ASP), wóz strażacki dla francuskiej firmy Gimaex, ratraki dla marki Prinoth. Ostatnie osiągnięcia to opracowane dla polskiej firmy pomiarowej PRO narzędzia, za które otrzymali nagrodę Design Management Award. Największy sukces? – Na pewno dumni jesteśmy z projektu czołgu PL–01 Concept dla polskiej armii, jak również nadwozi samochodów sportowych dla zespołu rajdowego World RX Team Austria – odpowiadają.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common