Tutaj jesteś: Sukces » Działam

Działam

Cyfrowi nomadzi

Barbara Acher–Chanda 18-11-2015, ostatnia aktualizacja 18-11-2015 16:00
Antoni Myśliborski. Poranki wykorzystuje 
na zwiedzanie. 
Do komputera siada dopiero  po południu.
źródło: archiwum prywatne
Antoni Myśliborski. Poranki wykorzystuje 
na zwiedzanie. 
Do komputera siada dopiero po południu.
źródło: archiwum prywatne
Marcin Graczyk. Zawsze ma przy sobie telefon. Nigdy nie wiadomo, kiedy odezwie się do niego 
potencjalny klient.
źródło: archiwum prywatne
Marcin Graczyk. Zawsze ma przy sobie telefon. Nigdy nie wiadomo, kiedy odezwie się do niego 
potencjalny klient.

Monotonna praca za biurkiem nie jest dla nich. Rzucili więc wszystko i wyruszyli w podróż, by łączyć przygodę z zarabianiem. I tak dzięki sieci oraz wirtualnej rzeczywistości prowadzą szalone życie. W realu.

– Przepraszam za mój język. Od półtora miesiąca nie rozmawiałam po polsku – zaczyna rozmowę Ola Synowiec, która ponad rok temu po raz ostatni zamknęła drzwi swojego mieszkania na warszawskiej Pradze. Została pełnoetatowym cyfrowym nomadą (z ang. digital nomad). Czyli osobą, która przez internet pracuje z dowolnego miejsca na świecie. Podróżuje, przeskakując z kontynentu na kontynent. W zeszłym roku odwiedziła 18 krajów. Na chleb zarabia jako dziennikarz. To, skąd pisze, nie ma znaczenia. – Pierwszą osobę, która pracowała online, spotkałam sześć lat temu na rajskiej plaży w Brazylii. To był portugalski profesor, który w ten sposób prowadził wykłady – wspomina. Jak twierdzi, jedyną rzeczą, której naprawdę potrzebuje, jest komputer. – To podstawa. Kiedyś jeździłam z zapasowym. Teraz wożę ze sobą tylko jeden, ale nigdy się z nim nie rozstaję. Nawet jeśli mam zwiedzać, plecak zostawiam w knajpie, a laptop pakuję w tobół i taszczę wszędzie ze sobą – wyjaśnia. Dlaczego zdecydowała się na życie w drodze? – Mam tylko jedno życie. Staram się więc naginać czasoprzestrzeń, wędrując po świecie. Wówczas czas się wydłuża. W kilka dni przeżyję więcej, niż siedząc w jednym miejscu.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common