Tutaj jesteś: rp.pl » Sukces » Coś Na Początek » Wystawa

Wystawa

Abstrakcyjna delikatność

Przemysław Głowacki 20-08-2015, ostatnia aktualizacja 20-08-2015 18:00
źródło: materiały prasowe

Jeżeli od Moneta czy van Gogha ktoś woli działa Malewicza lub Kandinsky'ego, koniecznie musi poznać twórczość Agnes Martin.

Okazja jest świetna – londyńska Tate przygotowała wystawę retrospektywną zmarłej przed 10 laty amerykańskiej malarki. Agnes Martin należała do pokolenia Jacksona Pollocka i czuła bliski związek z silnie działającym na emocje ekspresjonizmem abstrakcyjnym. Jej sztuka szybko zaczęła nabierać indywidualnego, subtelnego wyrazu, zapowiadając tendencje minimalistyczne. Racjonalność podziałów kompozycji nie przekreśliła duchowego oddziaływania jej prac. Oglądanie reprodukcji nie ma większego sensu – białe obrazy z odrobiną pastelowych barw i delikatnymi liniami działają tylko przy bezpośrednim kontakcie. W kolekcjach europejskich dzieł Agnes Martin jest niewiele – to jeden z powodów, dla których jej twórczość pozostaje mało znana na naszym kontynencie. Wystawa po prezentacji w Londynie będzie pokazywana w Düsseldorfie, Los Angeles, aby na koniec trafić do słynnego Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

Sukces
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common