Tutaj jesteś: Sukces » Myślę

Myślę

Chcę podwyżkę

Kinga Kowalewska–Koziarska 17-11-2016, ostatnia aktualizacja 17-11-2016 16:00
źródło: 123RF

„Mamo, ja chcę słonia!” – w jednym ze sklepów słychać rozpaczliwy krzyk malca. „A ja chcę podwyżkę. Żadne z nas nie dostanie tego, czego chce” – odpowiedziała wściekła matka. „To ty weź podwyżkę, ja wezmę słonia, tak będzie sprawiedliwie” – stwierdziło dziecko. Najmłodsi zawsze mają proste rozwiązania problemów. To dorośli strasznie wszystko komplikują. Nawet najprostsze sprawy.

Wielu pracowników przez długie lata pracuje za dokładnie takie pieniądze, jakie wynegocjowali podczas procesu rekrutacji. Walka o pracę to bardzo wygodny moment dla firmy. Niestety, dla potencjalnego pracownika jest szczególnie trudny. Większość myśli w tym czasie jedynie o tym, by przede wszystkim „zahaczyć się", pokonać wszystkich kandydatów, a walkę o zarobki zostawia na później. Radość ze zdobycia „stołka" często szybko mija, gdy okazuje się, że czas i energia wkładana w pracę wcale nie jest współmierna do wpływających na konto pieniędzy. Brak motywacji, często wypalenie zawodowe, irytacja zastępują radość z otrzymania stanowiska. Pojawia się niechęć do firmy, spadek poczucia własnej wartości, w końcu następuje przyzwyczajenie do sytuacji lub nagły i niepohamowany bunt. Ani jedno, ani drugie nie jest dobre. Zarówno dla firmy, jak i dla pracownika. Rynek pracodawcy wymusza, niestety, strategię zdobywania pracy poprzez zaniżanie własnych zarobków, spycha pracowników na przegraną pozycję w walce o wycenę swojej wartości. Czy jednak pracodawca na tym zyskuje? Zofia jest doskonałą księgową. Pracuje od dawna w jednej firmie. Zna ją od podszewki, zna jej mocne strony i słabości. Ponad 5 lat temu, starając się o tę pracę, walczyła z kilkunastoma kandydatkami, a że była tuż po studiach uznała, że niskie zarobki to tylko tymczasowa sytuacja, że po roku, czy dwóch pracodawca doceni ją i zaproponuje podwyżkę. Nic takiego się nie stało. Postanowiła zmienić pracę, złożyła wypowiedzenie. Całkowicie zaskoczony szef za

Rzeczpospolita
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common