Tutaj jesteś: Sukces » Myślę

Myślę

Pytania na wagę pracy

Katarzyna Długosz 17-11-2016, ostatnia aktualizacja 17-11-2016 16:00
źródło: 123RF

Chociaż techniki rekrutacyjne osiągają dziś coraz większy stopień skomplikowania, największą trudność kandydatom sprawiają niezmiennie dwa zdania. Szablonowe i pozornie proste: „Opowiedz nam coś o sobie” i „Czemu chcesz u nas pracować?”. Dlaczego? Bo ujawniają wstydliwą prawdę o nas samych.

Dlaczego pokrywy studzienek miejskich są okrągłe? Ile wziąłbyś za umycie wszystkich okien w Seattle? Ilu jest na świecie stroicieli fortepianów? To nie cytat z książki z zagadkami logicznymi, ale obrosłe już legendą przykładowe pytania dla chętnych do pracy w firmie Google oraz podobnych technologicznych gigantach. Pierwszy problem wymaga pewnej wiedzy, bo najważniejszy powód to taki, że okrągły właz nigdy nie wpadnie do środka otworu, który ma zakrywać, podczas gdy pokrywa w innym kształcie ustawiona pod odpowiednim kątem – owszem. Ale na pozostałe pytania jednej odpowiedzi nie ma. Chodzi o to, żeby znaleźć najtrafniejszą, np. podać cenę za jedno okno, a liczbę stroicieli określić jako taką, jakiej potrzebuje rynek.

Rzeczpospolita
Dostęp do treści serwisu jest płatny. Prosimy wykupić dostęp.
Jeżeli masz konto, zaloguj się!
Formularz otrzymania bezpłatnego dostępu do SukcesMagazyn.pl dla prenumeratorów wydania papierowego
Prenumeratorom "Sukcesu" przysługuje prawo bezpłatnego dostępu. W tym celu proszę o uzupełnienie poniższej rejestracji.
-
6 miesięcy rok
Klikając opcję "Uzyskaj dostęp", przyjmujesz: Regulamin korzystania z serwisów Rzeczpospolitej
* Pole obowiązkowe
** Pole obowiązkowe tylko w przypadku gdy prenumeratorem jest firma/instytucja
*
Oświadczam, że wyżej podane dane są prawdziwe i jako prenumerator przysługuje mi prawo darmowego dostępu do serwisu Sukcesmagazyn.pl w trakcie trwania prenumeraty. Jednocześnie w przypadku uzyskania dostępu do serwsiu w sposób nieuprawniony tj. bez wykupienia aktualnej prenumeraty wydania papierowego "Sukces", zgadzam się na obciążenie mnie kosztem uzyskanego dostępu.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia marketingu towarów i usług Presspublica. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51 (dalej: Presspublica) moich danych osobowych w celu prowadzenia przez Presspublica marketingu towarów i usług osób trzecich. Oświadczam, że zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych będzie Presspublica, przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, a podanie danych osobowych jest dobrowolne.
pole obowiązkowe
*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Presspublica sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Presspublica sp. z o.o. informacji handlowych na podany wyżej adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego.
Zaznaczaczając tę opcję prosimy również o zaznaczenie jednej z powyższych 
Dodatkowe informacje 22 46 30 066

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Najczęściej czytane

  • 24 h
  • 7 dni
  • 30 dni

Galerie

1 - 1 / 4
common